Jak własnoręcznie ozdobić pokój – pomysły i inspiracje

[Głosów:0    Średnia:0/5]

dekoracje-do-domuStwierdzenie, że ozdoby są przydatne jest dość przewrotne. Rzeczywiście są potrzebne podczas dekorowania wnętrz. Podkreślają ich charakter, współtworzą określony styl i cieszą oczy mieszkańców. Jednak przedmioty, które ładnie wyglądają mogą też być po prostu używane na co dzień. Wcale nie trzeba dzielić tego, co mamy w domu na kategorie ozdobne i użyteczne.

Oczywiście część artykułów dekoracyjnych jakie gromadzimy w domu jest zwykle tylko i wyłącznie dziełami sztuki, ale ponieważ każdy lubi ładne rzeczy warto zawsze właśnie takie wybierać. Dobrym przykładem mogą być tutaj lampy dekoracyjne. W każdym z pomieszczeń w domu czy mieszkaniu znajduje się przynajmniej jednak lampa. Skoro i tak ją kupujemy oraz montujemy, na pewno dobrym pomysłem jest poszukanie czegoś oryginalnego i ciekawego. Chodzi o to, aby lampa pasowała do wystroju pokoju i się nam podobała. Z pewnością właśnie lampy ozdobne tworzone są z myślą o osobach, dla których ważne jest nie tylko urządzanie, lecz także dekorowanie mieszkania. Obecnie jest naprawdę bardzo duży wybór lamp i abażurów. Są one robione z różnych materiałów, w różnych stylach, kształtach, kolorach i mogą mieć oczywiście różnego rodzaju zdobienia. Natomiast osoby, które lubią dodatki w stylu antycznym, na pewno wiedzą dobrze jak wyglądają lampy robione techniką Tiffany’ego. Są to właściwie niewielkie witraże. Tworzone są w specjalnych pracowniach artystycznych z kolorowego szkła i metalu. Nie można ich kupić w dowolnym sklepie, lecz trzeba je zamówić.

Jeśli chodzi o inne przedmioty, które mogą jednocześnie dekorować dom i być użyteczne, na pewno można tu wymienić firany i zasłony, wyroby z wikliny oraz ozdoby z drewna. Kuchnia, w której wiszą ozdobne drewniane deski, łyżki czy inne akcesoria, wygląda zawsze wyjątkowo przytulnie. Poza tym z drewna robione są też piękne talerze, patery czy półmiski. Jednak nie tylko kuchnię można udekorować użytkowymi wyrobami z drewna. Z tego materiału robione są też bardzo ładne doniczki, a poza tym skrzyneczki, świeczniki, stojaki na płyty CD czy ramki. Natomiast w przypadku ramek powoli wchodzimy na obszar przedmiotów czysto ozdobnych. Należą do nich przede wszystkim rzeźby, płaskorzeźby i obrazy malowane na desce. Tak czy inaczej nie da się ukryć, że wszelkiego rodzaju dekoracje mieszkania są nie tylko przydatne, ale wręcz niezbędne. Najwspanialsze jest to, że każdy może uznać za ozdobę zupełnie inną rzecz. Czy będzie ona potrzebna tylko po to, by sprawiać radość estetyczną, czy też może jednak zostanie użyta do jakichś celów praktycznych zależy tylko i wyłącznie od osoby, która ją umieściła w danym miejscu.

Udostępnij na:
0
0