Aniołek z makaronu krok po kroku

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Jak zrobic aniolka z makaronuPośród rozmaitych ozdób choinkowych, które wykonuje się samodzielnie, znajdują się zazwyczaj aniołki. Istnieje wiele technik, które pozwalają na ich wykonanie. Poza tym można tworzyć różne pomysły na bieżąco. Natomiast jedna z ciekawszych i wypróbowanych już metod to aniołki z makaronu. Można w ten sposób stworzyć naprawdę śliczne figurki.

Okazuje się, że można robić nawet bożonarodzeniowe stroiki z makaronu. Najlepiej zacząć jednak od nieco mniejszych aniołków. Żeby zrobić takie ozdoby niezbędne będą różne rodzaje makaronu – rurki, kokardki, młyńskie koła, gwiazdki itd. Oczywiście nie gotujemy go. Potrzebne będą też żołędzie lub drewniane kulki, z których powstaną główki. Poza tym trzeba przygotować klej. Bardzo dobry będzie klej na gorąco, który nakłada się za pomocą odpowiedniego pistoletu. Niektórzy malują na końcu figurki na złoto lub inny kolor, czy też rysują im buźki czarnym cienkopisem. Zaczynamy od sklejenia makaronowej rurki z młyńskim kołem, na które z kolei przyklejamy kulkę-główkę. Kolejny krok to wykonanie skrzydeł z kokardki. Rączki robimy z makaronu elbow, a włosy z ditali. W końcu doklejamy gwiazdki, żeby udekorować aniołka. Można też zrobić drucianą aureolkę. Potem wystarczy użyć farby w sprayu i zamontować zawieszkę. Jeśli natomiast chcemy wykonać wersję stojącą, to na dole doklejamy makaron typu młyńskie koło.

Oczywiście aniołki z makaronu, podobnie zresztą jak inne ozdoby oraz stroiki bożonarodzeniowe najlepiej robić z dziećmi. To bardzo dobry pomysł na wspólne spędzanie czasu oraz kultywowanie polskiej tradycji. Jeśli dzieci są mniejsze najlepiej zacząć od robienia świątecznych dekoracji z bibuły i papieru, a z czasem można zacząć wprowadzać kolejne pomysły, chociażby aniołki z makaronu. Można zresztą przygotować z niego rożne inne rzeczy – gwiazdy betlejemskie, gwiazdki śniegowe, choineczki… Wystarczy uruchomić wyobraźnię i pozwolić zadziałać magii Świąt Bożego Narodzenia. Takie własnoręcznie przygotowane dekoracje świąteczne z makaronu z pewnością wzbudzą zainteresowanie i podziw wszystkich odwiedzających nas gości.

Udostępnij na:
0
0