Aranżacja garderoby na poddaszu

[Głosów:1    Średnia:5/5]

Niemal wszystkie współczesne projekty domów zawierają opcję adaptacji poddasza do celów mieszkalnych. Także mieszkania na poddaszu cieszą się coraz większą popularnością. Choć skosy nieco ograniczają przestrzeń użytkową, to jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by w tej części domu stworzyć funkcjonalne i przytulne pomieszczenia. Zazwyczaj na poddaszu znajdują się pomieszczenia użytkowe domowników, czyli sypialnie i łazienki. Jeśli do dyspozycji mamy jeszcze jedno dodatkowe pomieszczenie mieszczące się blisko sypialni, doskonałym pomysłem będzie urządzenie w nim garderoby.

To, co w przypadku innych pomieszczeń użytkowych może stać się zmorą i przeszkodą w funkcjonalnym urządzeniu, czyli skosy tworzące większe lub mniejsze zakamarki, w garderobie okazują się niezwykle pomocne, gdyż stają się świetnym miejscem na różnorodne schowki. By jednak stworzyć odpowiednią, wygodną i funkcjonalną przestrzeń na ubrania, konieczne jest mądre zagospodarowanie przestrzeni, niemal każdego centymetra kwadratowego. Pochyłości, które, np., sprawiają, że trudna staje się aranżacja kuchni ze skosami, czy też urządzenie łazienki na poddaszu, w przypadku garderoby, nie stanowią problemu, oczywiście z punktu widzenia funkcjonalnego ustawiania mebli.

WYSTRÓJ WNĘTRZ ZA POMOCĄ PROGRAMU ONLINE

Przy aranżacji trudnych pomieszczeń, inspiracji i porad szuka się wśród fachowców lub korzysta się z pomocy programu do aranżacji wnętrz. Dzięki nim, bez większego problemu, zaaranżujemy salon na poddaszu, w odpowiednich miejscach ustawiając kanapy i stoły, dobierzemy odpowiednie meble do pokoju dziennego, które sprawią, że stanie się one także pokojem gościnnym, czy też urządzimy jadalnię w wykuszu.

SZAFY, PUŁKI I KOMODY GO GARDEROBY

Wybór mebli do garderoby nie jest już taki prosty. Najczęściej, jako podstawę mebli do garderoby, podobnie jak w przypadku umeblowania do niewielkiego przedpokoju, wykorzystuje się przestronne szafy przesuwane, przeznaczone do zabudowy pod skosami, wysuwane kosze czy też przenośne kontenery. Jeśli pomieszczenie to jest nietypowe: małe lub posiada nietypowe skosy, konieczne okazuje się wtedy wykonanie, na zamówienie, półek na wspornikach. Ze względu na wielkość pomieszczenia, raczej powinno unikać się szaf z drzwiczkami, które potrzebują dodatkowej przestrzeni.

Dzięki temu, że garderoba jest zazwyczaj miejscem, do którego nie dociera światło dzienne lub jest go bardzo mało, nie ma obawy, że ubrania wypłowieją. Jednak w takim przypadku niezwykle ważne jest odpowiednie oświetlenie, a także dobór odpowiedniego koloru ścian. Można także doprowadzić światło dzienne, za pomocą świetlika dachowego. Jeśli nie ma do niego dostępu, najlepiej jest montować żarówki i lampy halogenowe, których światło najbardziej przypomina to naturalne. Lampy najczęściej montuje się przeważnie w sufitach szaf.

W zależności od wielkości pomieszczeń, zabudowę planuje się w kształcie litery „L” lub „U”, zawsze aż po sam sufit lub skosy. Nie można zapomnieć jednak o pozostawieniu wolnej przestrzeni na środku garderoby, by móc się po niej w miarę swobodnie poruszać.

Udostępnij na:
1
0



Dodaj komentarz