Aranżacja kuchni na poddaszu

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się Państwo nad możliwością aranżacji przestronnej i wygodnej kuchni na… poddaszu? Jest to z pewnością trafny wybór, szczególnie jeśli cenicie komfort i kameralny, przytulny nastrój panujący w takim ciekawie urządzonym wnętrzu. Aby zachęcić Was do takiego zagospodarowania poddasza, przedstawiamy kilka cennych uwag, dotyczących najnowszych trendów w urządzaniu kuchni w nieco innych niż zazwyczaj przestrzeniach.

Domowe poddasze to najczęściej składzik na niepotrzebne przedmioty i bibeloty. Aby jednak dobrze i ciekawie zagospodarować wolną przestrzeń, polecamy zapoznanie się z nowoczesną modą na urządzanie poddaszy. Nie musimy wcale przeznaczać go na kolejny pokój, garderobę czy bawialnię. Możemy za to pokusić się o nieco awangardy i alternatywnego podejścia do planowania wystroju. Przytulne poddasze to przecież pomieszczenie dość kameralne i bardzo nastrojowe. Co więc powiedzieliby Państwo na zrobienie tam… kuchni?

Z pewnością takie rozwiązanie zaskoczy wszystkich przybywających do Waszego domu gości. Również domownicy będą mogli wykazać się pomysłowością i wyobraźnią w kreowaniu oryginalnej, kuchennej zabudowy. W kuchni spędza się przecież mnóstwo czasu, niejednokrotnie wraz z całą rodziną i przyjaciółmi. Dlatego też świetnym pomysłem będzie zorganizowanie na poddaszu nie tylko zwykłej kuchni, ale także wygodnej i ciekawej jadalni.

Pomysły takie wspierają również producenci mebli i domowego sprzętu AGD, proponując w katalogach szereg nietuzinkowych rozwiązań technicznych. Niejednokrotnie poddasza posiadają przecież nieregularną kubaturę lub ścięte sufity, co może znacznie utrudniać planowanie wystroju i aranżacji. Jednakże każdą, z pozoru wydawać by się mogło – wadę pomieszczenia można przekształcić w jego niebanalną zaletę. Z pewnością przystosowanie poddasza na potrzeby kuchni okaże się bardzo trafione.

Planując tego rodzaju modyfikacje we wnętrzu własnego domu, można pokusić się także o zamontowanie gotowej, przygotowanej specjalnie na potrzeby indywidualnego klienta zabudowy kuchennej. W ten sposób ujednolicimy aranżację i wprowadzimy nowoczesny, prestiżowy design. Co więcej, decydując się na modną zabudowę utrzymaną w ciekawym stylu nie tylko ożywimy wnętrze i wprowadzimy do niego nietuzinkowe i oryginalne elementy (takie jak na przykład aluminium, szkło czy ręcznie zdobioną ceramikę), ale także zabezpieczymy urządzenia kuchenne przed rysowaniem, zabrudzeniami i wynikającymi z codziennej eksploatacji uszkodzeniami. Pozbędziemy się także wszelki zakamarków i szczelin, w które mogą dostawać się odpadki organiczne lub duże ilości kurzu, zaoszczędzimy zatem na czasochłonnym i żmudnym sprzątaniu pod i za sprzętem AGD.

Udostępnij na:
0
0Dodaj komentarz