Aranżacja łazienki w stylu retro

[Głosów:0    Średnia:0/5]

lazienka-w-stylu-vintageSterylne, białe łazienki przypominające nieco pomieszczenie zbliżone charakterem do laboratorium doświadczalnego, odchodzą pomału do lamusa. Współczesne łazienki to przyjazne użytkownikom pomieszczenia. Wypełniają je zarówno klasyczne meble drewniane, jak i nowoczesne meble gięte. Dzięki odpowiednim dodatkom – wśród których prym wiodą obecnie niezastąpione akcesoria metalowe – jawią się również jako wnętrza łatwe w utrzymaniu w czystości. Często pełne kontrastów, kiedy indziej jednolite kolorystycznie, pozwalają ich właścicielom czuć się w nich naprawdę dobrze i komfortowo. Obecnie coraz bardziej rozpowszechnione stają się ciekawe i unikalne aranżacje łazienek. Wśród nich można wymienić między innymi stylizacje łazienek retro.

W branży, jaką jest projektowanie wnętrz, styl retro oznacza swoisty ‘powrót do przeszłości’. W praktyce oznacza to wyposażenie danego pomieszczenia w meble oraz dodatki stylizowane na staroświeckie. Dzięki takiej aranżacji nasze wnętrza stają się bardziej wyjątkowe i ‘przytulniejsze’, a panująca w nich atmosfera sprzyja odczuciu komfortu.

W przypadku łazienki stylizacja o jakiej mowa, oznacza między innymi meble drewniane stylizowane na ‘staroświeckie’. Bez trudu znajdziemy je w sklepach i salonach meblarskich. Możemy je też nabyć bez trudu w antykwariatach lub na licznych giełdach internetowych.

W tego typu pomieszczeniu warto też zatroszczyć się o grube, solidne, zdobione i wyglądające na ciężkie ramy do luster. Wszędzie gdzie to możliwe należy poustawiać także eleganckie stylowe flakony oraz postarać się o wiklinowe kosze lub inne tego typu dodatki do wnętrz. Niezbędnym elementem tego typu stylizacji jest również stojąca na wygiętych, solidnych nóżkach wanna.

Aby podkreślić retro styl w naszej łazience, na ścianie powinna znaleźć się tapeta a na podłodze drewno. Należy jednak pamiętać, aby obydwa te elementy naszej aranżacji łazienkowej cechowały się wysoką odpornością na wilgoć. W przeciwnym wypadku zamiast ciekawego wystroju naszego wnętrza otrzymamy zupełnie odwrotny do zamierzonego efekt. Bardzo pomocne w uzyskaniu stylu retro w łazience jest też zastosowanie odpowiedniej baterii umywalkowej czy prysznica. Wystarczy w tym celu postarać się o to, by elementy te były błyszczące oraz koniecznie pozłacane.

Podsumowując, należy powiedzieć, że do stworzenia łazienki retro potrzebne będą nam ‘staroświeckie’ meble i takie akcesoria łazienkowe, które cechuje bogate zdobnictwo. Im większy ‘przepych’, tym lepiej. Poza tym warto pamiętać o meblach drewnianych i giętych, które świetnie sprawdzą się w takiej aranżacji.

Udostępnij na:
0
0