Aranżacja mikro sypialni w bloku

[Głosów:0    Średnia:0/5]

wystroj-sypialni-w-blokuZaprojektowanie wystroju małego pomieszczenia w bloku nie jest niestety tak proste jak mogłoby się wydawać – szczególnie jeśli chodzi o sypialnię. Jest to wszakże miejsce w którym spędzamy bardzo dużo czasu i musimy czuć się w nim komfortowo za każdym razem, kiedy z niej korzystamy. Na szczęście jest parę sztuczek, dzięki którym tak ważne dla każdego z nas pomieszczenie będzie nie tylko ładne, ale również funkcjonalne i spełni w stu procentach swoją powinność.

Najważniejszą funkcję w małej sypialni pełni kolor ścian. Miłośnicy ciemnych barw będą zawiedzeni – metraż tego typu wręcz wymusza jasne kolory; biały czy kremowy – każdy z nich sprawi, że nasz pokój optycznie się powiększy. Centralnym meblem każdej sypialni jest oczywiście łóżko, które może pełnić więcej niż swoją prymarną funkcję. Świetnym wyborem będą łóżka z pojemnikami na pościel, ponieważ można w nich przechowywać więcej niż tylko kołdry i poduszki, a co za tym idzie zaoszczędza się miejsce w samym pokoju.

Pewnym dodatkiem w który można wyposażyć nasze miejsce odpoczynku jest zagłówek – poza przyciągającym wzrok wyglądem może być niesamowicie wręcz praktyczny; może stać się miejscem do przechowywania książek, biżuterii lub innego rodzaju rzeczy codziennego użytku, które zajmowałyby dużo miejsca na półkach bądź w szafkach. Kolejną ważną sprawą są oczywiście meble; nie może być ich dużo, ponieważ ścisk nie jest wskazany. Dlatego na wstępie odpadają meble stylizowane na antyk – są duże i ciężkie, a nie gwarantują równie dużej funkcjonalności. Najlepszym wyborem będą meble nowoczesne w kolorze białym lub czarnym (bardzo dobry kontrast z jasnymi ścianami), których mniejsze fragmenty można spokojnie powiesić nad samym łóżkiem, dzięki czemu wszystko, co potrzebne, będzie pod ręką.

Całość dopełniają różnego rodzaju dodatki; stolik czy też lampka wcale nie musi zajmować wiele przestrzeni. Można wybrać stolik rozkładany (zresztą każda rzecz rozkładana czy też wysuwana jest bardzo mile widziana), który w razie potrzeby zmieści więcej niż normalnie jest to od niego wymagane. Lampka zaś może stać klasycznie na nocnej szafce (niewielkiej, ale z jak największą liczbą szuflad) lub, jeśli nie chcemy marnować miejsca, można wybrać lampkę ścienną, która będzie wyglądać znacznie korzystniej, a pozwoli znów zaoszczędzić trochę miejsca.

Aranżacja małej sypialni w bloku nie jest łatwa, ponieważ wymaga wielu kompromisów i wyszukiwania rzeczy jak najmniejszych, a przy tym jak najbardziej funkcjonalnych – wszystko skupia się na zaoszczędzeniu jak największej ilości miejsca przy jednoczesnym zachowywaniu wygody w użytkowaniu. Jednak jest to na pewno osiągalne, a wyniki mogą zaskoczyć niejedną osobę.

Udostępnij na:
0
0