Brak miejsca w łazience? Wiemy, gdzie popełniłeś błąd

[Głosów:0    Średnia:0/5]

więcej miejsca w łazienceProjekt małej łazienki to wyzwanie dla wielu z nas. Wanna w miejscu kabiny prysznicowej, stojąca miska ustępowa i dwukomorowa umywalka to tylko 3 z przynajmniej 5 błędów, które mogłeś popełnić na etapie aranżacji wnętrza.

Mała łazienka wymaga optymalnego zagospodarowania

Zagospodarowanie przestrzeni 4-, 5-, 6- albo 7-metrowej łazienki wydaje się banalne tylko z pozoru. Rzecz w tym, że zdecydowana większość producentów nie ma w swoich ofertach mebli i akcesoriów dedykowanych tak niewielkim wnętrzom, a to problem, z którym wiele osób nie potrafi sobie poradzić.

Z tego też powodu dziś przedstawiamy, jak nie wpaść w pułapkę ciasnej, klaustrofobicznej przestrzeni, a przy tym nie wydać majątku na generalny remont.

Co możesz zrobić, aby poprawić wnętrze swojej łazienki?

1. Skończ z wanną i dużą kabiną prysznicową

Właścicielom małych łazienek nie polecamy ani klasycznych wanien wolnostojących, ani tradycyjnych, dużych kabin prysznicowych. Wyłóż ściany i sufit glazurą, w podłodze zrób odpływ liniowy, a na ścianie zawieś słuchawkę prysznicową. W ten sposób zyskasz nawet 1 metr kwadratowy wolnej przestrzeni.

Uwaga! Nie zapomnij o odpowiednim zabezpieczeniu ścian i sufitu folią hydroizolacyjną.

Strefę kąpieli możesz zostawić otwartą lub oddzielić ją szkłem akrylowym (pleksi).

2. Zrezygnuj z dwukomorowej umywalki

Nawet jeśli czasami trudno pogodzić wam miejsce w łazience tuż przed wyjściem z pracy, odpuść sobie pomysł z dwukomorową umywalką. Zdecyduj się na klasyczną w zabudowie lub nadblatową, ale pojedynczą.

Dobrym wyborem okaże się umywalka narożna, która uwolni miejsce w centralnej części łazienki (najlepsza będzie tzw. asymetryczna o nieregularnym kształcie).

3. Wszystkie akcesoria łazienkowe zawieś na ścianach

–   Kubki na szczoteczki do zębów, dozowniki do mydła i mydelnice warto zawiesić na ścianach. Zyskasz wolne miejsce na umywalce, a przy tym łatwiej utrzymasz ją w czystości – mówi nam ekspert Sano Design.

Zrezygnuj też z klasycznych stojaków na ręczniki na rzecz tych, które możesz zamontować na wewnętrznej stronie drzwi.

4. Podwieszana miska ustępowa to dobry wybór

Podwieszana miska ustępowa gwarantuje nie tylko nieporównywalnie wyższą higienę, ale i uwalnia optycznie przestrzeń. Jeśli zdecydujesz się na mniejszy rozmiar, zapłacisz za nią nie więcej niż 400-500 złotych

5. Szafki łazienkowe zawieś niżej niż dotychczas

W małej łazience szafki nie muszą być zawieszone równo z sufitem. Obniż je o 15-20 centymetrów, a tak zagospodarowaną przestrzeń nad nimi wykorzystaj na półkę, na której odłożysz czyste ręczniki, kosz z detergentami, pojemniki na mydło i inne drobiazgi.

Udostępnij na:
0
0