Choinka w stylu retro

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Jak ubrać choinkę?Bez wątpienia każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę, iż jednym z najważniejszych, tradycyjnych elementów świąt Bożego Narodzenia jest oczywiście odpowiednio udekorowana choinka. Jak się okazuje, co roku możemy świąteczne drzewko ozdabiać w nieco inny, ale równie pomysłowy i elegancki sposób, doskonale uświetniając tym samym rodzinne, bożonarodzeniowe uroczystości.

Jednym z ciekawszych pomysłów na tegoroczne udekorowanie świątecznego drzewka okazuje się wykonanie lub zakupienie pięknych i oryginalnych ozdób w stylu retro. Na takiej choince świetnie więc wyglądać będą w szczególności naturalne i ekologiczne ozdoby, wykonane na przykład z suchego, ręcznie malowanego makaronu, suszonych owoców lub kawałków słomy.

Aby zatem samodzielnie, niewielkim kosztem i nakładem sił wykonać pomysłowe ozdoby choinkowe w starym stylu warto przede wszystkim przygotować niezbędne akcesoria. Wiele materiałów do zrobienia takich dekoracji z pewnością znajdziemy w naszych domach, bowiem z powodzeniem możemy wykorzystać w tym celu makaron o ciekawych kształtach, kawałki kolorowego materiału, wstążek, tasiemek czy kordonków i włóczki. Do wykonania takich dekoracyjnych elementów warto też zachęcić dzieci, tworząc wspólnie z nimi tradycyjne i nietuzinkowe ozdoby na choinkę w stylu retro.

Na bożonarodzeniowym drzewku w stylu retro nie może oczywiście zabraknąć tradycyjnych łańcuchów oraz bombek choinkowych. Niezwykle ważnym elementem służącym ozdobie będzie oczywiście także choinkowa gwiazda betlejemska, którą możemy z łatwością wykonać ze słomy, papierowych serwetek lub kolorowej, marszczonej bibuły. Umieszczoną na czubku drzewka gwiazdę warto będzie także udekorować kilkoma koralikami lub brokatem, który efektownie odbijać będzie światło choinkowych lampek.

Dekorowana w starym stylu bożonarodzeniowa choinka posiadać powinna także inne, tradycyjne elementy, na przykład zapakowane w błyszcząc papier cukierki czy własnoręcznie upieczone ciasteczka w kształcie serduszek czy gwiazdek. Wykorzystując własne zdolności manualne z powodzeniem można też pokusić się o samodzielne zrobienie niezwykle pięknych, dekoracyjnych bombek choinkowych decoupage, na które nakleić możemy elementy wycięte z gazet, kolorowych serwetek czy krepiny.

Choinka w stylu retro udekorowana powinna być również pięknymi łańcuchami, wykonanymi na przykład z materiałowych wstążek, styropianowych, oklejonych w ciekawy sposób kuleczek lub tak zwanych anielskich włosów. Doskonałym pomysłem na ozdobienie bożonarodzeniowego drzewka w tak zwanym starym stylu może również okazać się przygotowanie pomysłowych zawieszek z masy solnej, które po wyschnięciu warto pomalować farbami plakatowymi lub ozdobić suchym makaronem czy wstążeczkami.

Save

Udostępnij na:
0
0