Projekt kuchni bez okna – jak urządzić ślepą kuchnię?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

meble do slepiej kuchniZ pewnością każdy z nas pragnie mieć funkcjonalną, stylową i doskonale wyposażoną kuchnię, będącą przecież jednym z najważniejszych pomieszczeń użytkowych w całym domu. Jak się jednak okazuje, nie zawsze samodzielny wystrój takiej przestrzeni będzie dla nas łatwy i bezproblemowy.

Pewnych komplikacji i trudności może bowiem dostarczyć nam własnoręczne aranżowanie niewielkiej i ciemnej kuchni nie wyposażonej w okno. Warto jednakże zdawać sobie sprawę, iż prawidłowo dobierając wszelkiego rodzaju akcesoria, meble oraz niezbędne sprzęty kuchenne i dekoracyjne dodatki, z powodzeniem możemy optycznie ją powiększyć i w pomysłowy sposób rozjaśnić.

Samodzielne Samodzielne aranżowanie wnętrz bez wątpienia wymaga od nas nieco wprawy i doświadczenia oraz nienagannego gustu estetycznego, szczególnie jeśli zdecydujemy się na urządzenie kuchni w nietypowym kształcie czy rozmiarze. Także pomieszczenia bez okien mogą początkowo okazać się dla nas dość problematyczne, jednakże posiłkując się zamieszczonymi w dalszej części artykułu poradami i praktycznymi wskazówkami z pewnością efektownie i nienagannie zaaranżujemy ciemną, małą kuchnię krok po kroku.

Podobnie jak projekt kuchni w kształcie podkowy, tak również samodzielne urządzenie ciemnej kuchni należy zacząć przede wszystkim od dokładnego rozplanowania przestrzeni. Sprzęty i urządzenia, takie jak lodówki czy zmywarki możemy bowiem z powodzeniem umieścicie wnękach czy niszach, odpowiednio zabudowując je kuchennymi meblami, wyposażonymi w szereg głębokich szuflad, pojemnych szafek czy półek, przeznaczonych do przechowywania produktów spożywczych, garnków czy akcesoriów. Warto przy tym zdawać sobie sprawę, iż błyszczące fronty i blaty doskonale rozświetlą wnętrze pomieszczenia, nadając mu jednocześnie stylowego i eleganckiego wyglądu.

Kuchnię bez okna należy również odpowiednio pomalować, najlepiej na jasne, pastelowe odcienie, które wizualnie poszerzą i rozświetlą wnętrze. Również wszelkie meble, takie jak zabudowane szafy i miejsca do przechowywania, regały czy komody powinny być utrzymane w podobnej kolorystyce, tworząc harmonijną i nienaganną kompozycję. Niezwykle ważnym elementem wyposażenia małej i ciemnej kuchni będzie też bez wątpienia odpowiednio dobrane oświetlenie. Mogą to być przykładowo wiszące, ozdobne lampy z dużymi i jasnymi kloszami, bądź też montowane bezpośrednio do półek i szafek niewielkie lampki diodowe.

Udostępnij na:
0
0