Dekoracja pokoju mężczyzny

[Głosów:0    Średnia:0/5]

pokoj-mezczyznyJak powinien wyglądać pokój mężczyzny? Odpowiedź na to pytanie może udzielić tylko jego właściciel.

Aranżacja tego miejsca zależy od tego, do czego służy. Jeśli jest to wynajmowany pokój kawalera z aneksem kuchennym to musi się tam znaleźć wszystko, a więc począwszy od łóżka poprzez miejsce do jedzenia oraz do pracy. Najczęściej w takiej sytuacji mało zostaje przestrzenni na dekorację. Warto jednak wymyślić ciekawe rozwiązanie, np. inspirując się przykładami z internetu, aby pokój nabrał swojskiego i przytulnego wyglądu.

Po pierwsze funkcjonalność, a więc połączenie przyjemnego z pożytecznym. Niebanalny koszyk na piloty, z ciekawym nadrukiem lub w nietypowym kolorze, tablica korkowa lub magnetyczna z możliwością pisania po niej flamastrem, fajny gadżet i ozdoba w jednym, a do tego praktyczne miejsce na zapiski. Najlepiej jeśli ściany, panele czy meble będą w stylu klasycznym, bez zbędnych ozdobników, ale np. dywan lub zasłony można wybrać wyjątkowe. Skoro pokój mężczyzny, to skojarzenia mamy z ciemnymi, dynamicznymi barwami i wzorami.

Cały pokój może być zaaranżowany w ciemnych barwach, przełamany białymi bibelotami. Np. biały wazon, który na pewno będzie pusty, ale będzie się dobrze prezentował, jasne poduszki jaśki ułożone na wersalce. Jasny zegar ścienny czy lampa biurkowa. Nie zapomnijmy o zainteresowaniach mężczyzny. Dla kolekcjonerów niezbędna będzie gablota, czy to na modele samochodów, czy też okulary przeciwsłoneczne lub inne rzeczy, które mężczyźni lubią zbierać.

Na zapomnijmy o zdjęciach. Fotografie najbliższych obowiązkowo powinny zdobić każde wnętrze. Dlatego mężczyzna powinien powiesić na ścianie lub postawić w widocznym miejscu ramki ze zdjęciami przyjaciół i rodziny. Jeśli dom nie jest na tyle duży, aby było osobne miejsce na przyrządy do ćwiczeń i małą siłownię, to ewentualny sprzęt do ćwiczeń trzeba zaaranżować w pokoju mężczyzny tak, aby całość prezentowała się spójnie i nienachalnie. Można subtelnie oddzielić tę część parawanem, regałem czy nawet dużą rośliną.

Udostępnij na:
0
0