Dodatki do kuchni vintage

[Głosów:0    Średnia:0/5]

dodatki-do-kuchniDomowe wnętrza mogą być aranżowane w różnych stylizacjach. Chociaż obecnie największą popularnością zdają się cieszyć nowoczesne mieszkania, to wiele osób stawia również na klasykę. Chyba w każdym domu najbardziej istotnym pomieszczeniem jest kuchnia, która kojarzy nam się nie tylko z przyrządzaniem posiłków, ale również z ich wspólnym spożywaniem. Być może więc zainteresuje nas możliwość urządzenia kuchni
w stylu vintage.

Styl vintage pojawił się w XIX wieku i bardzo szybko zyskał szerokie grono miłośników. Styl ten odznacza się przede wszystkim jasną, stonowaną kolorystyką oraz ciekawymi motywami dekoracyjnymi, na przykład kwiatowymi. Kuchnia w stylu vintage z całą pewnością będzie więc wnętrzem jasnym i przestronnym, w którym cała rodzina będzie się czuła doskonale. Warto wiedzieć, że styl vintage nie narzuca nam żadnych ograniczeń związanych z przestrzenią, tak jak to jest w przypadku wnętrz aranżowanych w stylu retro. Kuchnia czy romantyczna sypialnia vintage może być urządzona więc w zasadzie w pomieszczeniu o dowolnym metrażu.

Decydując się aranżację kuchni vintage na pewno musimy dokonać wyboru właściwej kolorystyki ścian oraz mebli. Dominującymi barwami może być nie tylko biel, ale także na przykład złoto lub brąz. Ściany pomalowane na biało sprawią, że nawet nieduże wnętrze stanie się optycznie większe. Ciekawie będą prezentować się także wszelkiego rodzaju złocenia, chociaż z ich ilością nie należy przesadzać.

Kuchnię w stylu vintage może cechować minimalizm i surowość, ale oczywiście wcale nie musi to oznaczać, że nasza jadalnia będzie nudna. Jeśli dodatkowo jesteśmy miłośnikami angielskiego stylu meblowego z XVIII wieku to być może zainteresuje nas również jadalnia w stylu chippendale. Zarówno styl vintage, jak i chippendale posługuje się starymi meblami, antykami, które na wielu targach staroci można dzisiaj nabyć praktycznie za grosze. W ten sposób możemy też znaleźć dodatki do łazienki w stylu retro czy wiele innych bibelotów, które będą nam pomocne w tworzeniu niepowtarzalnego wystroju naszego mieszkania.

W kuchni w stylu vintage koniecznie powinny pojawić się ciekawe detale, których celem będzie przełamanie nieco minimalistycznej aranżacji. W kuchennym wnętrzu świetnie będą prezentować się różnego rodzaju drewniane szafki i komody. Być może uda nam się znaleźć także meble z tapicerką w motywy kwiatowe, które będziemy mogli wstawić do jadalni. By kuchnia vintage zyskała na przytulności można do niej wprowadzić także metalowe puszki na przyprawy, słoje na makarony oraz sprzęty nawiązujące wyglądem do tych sprzed kilkudziesięciu lat.

Udostępnij na:
0
0