Dom szeregowy a mieszkanie w bloku

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Od pewnego czasu można zauważyć, że domy w zabudowie szeregowej cieszą się coraz większą popularnością, bowiem koszt ich budowy i eksploatacji, oczywiście przy zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych, jest o wiele niższy niż w przypadku domu wolno stojącego. Z pewnością, ten wariant budowlany jest wybierany przez osoby, które cenią sobie swobodę i nie chcą nawet myśleć o mieszkaniu w jednym z blokowisk.

Poza tym, niewątpliwą zaletą szeregówek jest ogródek, wprawdzie jest on niewielki, ale zawsze jest to skrawek zieleni, na którym możemy zamontować huśtawkę dla dzieci, rozłożyć stolik z krzesłami, odpocząć w trakcie ciepłych dni, natomiast w bloku mamy do dyspozycji tylko ciasny balkon. A, co najgorsze podczas upalnego lata i tak nie możemy w pełni z niego korzystać, gdyż słońce zbyt mocno dogrzewa do barierek i oczywiście jesteśmy pod stałą obserwacją sąsiadów.

 ZALETY MIESZKANIA W DOMU JEDNORODZINNYM

Ponadto, szeregówki przeważnie są zlokalizowane na zamkniętych osiedlach domków jednorodzinnych, gdzie nie brakuje terenów zielonych i najczęściej znajduje się na nich plac zabaw dla maluchów. Jeśli chodzi o bloki, to zazwyczaj usytuowane są one w centrum miast, gdzie panuje huk, gwar i mocno we znaki daje się smog, a latem nierzadko topiący się asfalt. Kolejną sprawą jest cena mieszkań w zabudowie szeregowej, która bywa porównywalna z kosztem zakupu mieszkania w centrum aglomeracji miejskiej.

Przede wszystkim, domy szeregowe są bardziej przestronne i mamy większe możliwości w zakresie aranżacji wnętrz, co jest nie lada wyczynem w przypadku niewielkich pomieszczeń w bloku. Nie ulega wątpliwości, że w zabudowie szeregowej nie jesteśmy z każdej strony otoczeni sąsiadami, zwłaszcza gdy posiadamy skrajne mieszkanie.

CZY WARTO MIESZKAĆ W BLOKU?

A warto podkreślić to, iż mamy osobne wejście, co też wpływa na komfort w życiu codziennym. Natomiast w przypadku mieszkań bloku wiele osób korzysta ze wspólnej klatki schodowej, której wygląd pozostawia wiele do życzenia. Oczywiście, wynika to z faktu, iż tak naprawdę nie należy ona do konkretnej osoby, w związku z czym większość mieszkańców nie poczuwa się do odpowiedzialności, by dbać o jej wizerunek. Warto też wspomnieć o tym, że w zabudowie szeregowej zazwyczaj mamy zagwarantowany również garaż, co jest niesamowicie ważne, gdyż w przypadku osiedli blokowych najczęściej auta są parkowane na zewnątrz, co może skutkować ich szybszym niszczeniem się oraz istnieje większe ryzyko kradzieży.

Jak widać, zabudowa szeregowa posiada wiele zalet i z pewnością warto ją wybrać w miejscu mieszkania w bloku, które jest ciasne, nie gwarantuje prywatności i niemało kosztuje.

Udostępnij na:
0
0Dodaj komentarz