Domowa rewolucja czyli całkowita zmiana wystroju wnętrz

[Głosów:0    Średnia:0/5]

nowoczesne-firanki-i-zasłony-do-sypialniKażda decyzja o zmianie wystroju wnętrza wiąże się z mnóstwem spraw i załatwień, które spadają na nas w związku z planowanymi działaniami. Najwięcej wysiłku kosztuje nas dojście do porozumienia z innymi domownikami, tudzież współlokatorami mieszkania, w kwestii zmian, które chcemy wprowadzić w życie. Wiadomo, że każdy ma w zanadrzu jakiś pomysł, który chciałby zrealizować, a przynajmniej przedyskutować, toteż po prostu musimy wziąć pod uwagę sugestię każdej zainteresowanej osoby. Nie tylko ze względu na to, że ich zdanie, jako użytkowników lokum, również się liczy, ale także dlatego, że być może zaproponują coś naprawdę interesującego. Kolory ścian, meble oraz oświetlenie są głównymi tematami, którymi należy zająć się aranżując wnętrza. Niemniej jednak, równie istotny jest właściwy dobór dodatków oraz dekorowanie okien według aktualnych trendów.

Tradycyjne firanki wykonane najczęściej z koronki oraz jednolite, gładkie zasłony, zdecydowanie należy uznać za przeżytek i skupić się na nowościach, których jest multum, można wręcz rzec: „do wyboru-do koloru”. Żaluzje czy rolety także powinniśmy sobie odpuścić jeśli zależy nam na naprawdę nietuzinkowej i nowoczesnej aranżacji okna. Warto z kolei wziąć pod uwagę trendy firanki makarony z ozdobami, które z całą pewnością uatrakcyjnią każde pomieszczenie, jak również firany, kotary czy panele japońskie, będące ciekawą alternatywą dla osób poszukujących nieco orientalnych akcentów.

Oczywiście, ozdabiając okna, nie wolno nam zapominać o parapetach, które można, a nawet trzeba, wykorzystać jako powierzchnię dekoracyjną. A to, czym dekorować parapety okienne, aby wyglądały estetycznie, a przy tym spełniały funkcje użytkowe, nie powinno stanowić większego problemu. Możemy bowiem tworzyć własne kompozycje i eksperymentować z ich aranżacją albo zasięgnąć inspiracji ze sprawdzonych źródeł i cieszyć oko modnym wystrojem okiennym.

Rewolucje nie zawsze niosą ze sobą pozytywne skutki, aczkolwiek jeśli mowa o rewolucjach domowych, których celem jest tchnięcie w mieszkanie nowego życia oraz świeżości, to niosą one ze sobą same pozytywy. Bo przecież planując zmiany właśnie to mamy na względzie: aby przyniosły nam one korzyści, a nie straty. Zatem rewolucja – tak, ale tylko taka kontrolowana i przeprowadzona w zgodzie ze wszystkimi domownikami. W innym razie przyjmie ona nieciekawą formę.

Udostępnij na:
0
0Dodaj komentarz