Drewniane domki budowane samodzielnie

[Głosów:0    Średnia:0/5]

drewniany-letniskowy-domekWyobraźmy sobie piękny drewniany domek w atrakcyjnej krajobrazowo okolicy, ekologiczny i w dodatku nasz własny! Ileż osób o tym marzy, aby od czasu do czasu uciec od pracy i obowiązków, najlepiej na łono natury. Wyjazd łączy się zwykle z szeregiem spraw do załatwienia: rezerwacja noclegów, podejmowanie decyzji co do czasu pobytu, co nierzadko wiąże się z wysokimi kosztami i w zasadzie co roku ten sam problem. A można go uniknąć, budując własny domek letniskowy. Dzisiaj jest tak wiele możliwości na to aby szybko i niedrogo stać się posiadaczem atrakcyjnego lokum, że praktycznie każdy może sobie na to pozwolić. Ceny zaczynają się już od 10 tys. zł. za mały domek, dlatego też nie jest to ogromny wydatek.

PLANOWANIE BUDOWY LETNIEGO DOMKU

Jeśli planuje się budowę drewnianego domku, trzeba mieć kilka względów na uwadze. Po pierwsze wybrać jego konstrukcję; czy będzie on wykonany z bali lub też w technologii szkieletowej. Następnie o cenie zadecyduje rodzaj użytego drewna, powierzchnia budynku, rodzaj pokrycia no i czy stanie on na fundamencie czy też powstanie bez fundamentów. W jednej i drugiej opcji są to budowle solidne, dzisiaj nowoczesne technologie pozwalają aby tak produkować domy, które są jednocześnie przyjazne dla zdrowia i tanie. Drewno w tej chwili nie jest luksusem, na jaki stać tylko niektórych, zwłaszcza jeżeli dom powstanie w technologii szkieletowej. Ta lekka i trwała konstrukcja, wykonana rękami doświadczonej ekipy budowlanej, może spełniać rolę mieszkania sezonowego jak i całorocznego. Nawet projekty zostawiają pewnego rodzaju furtkę dla przekształceń pozwalających z letniskowego domku urządzić dom całoroczny.

ZALETY BUDOWANIA Z NATURALNYCH MATERIAŁÓW

Niektórym osobom mogłoby się wydawać, że tylko murowany dom zapewnia bezpieczeństwo i wygodę przez cały rok. Ale nie jest tak. Po pierwsze inwestycja budowania domu murowanego jest długotrwała i pochłania większe nakłady a po drugie specjalny sposób ocieplania i izolacji wykonanej na ścianach domu szkieletowego pozwala zachować komfort cieplny wewnątrz oraz bardzo dobrą ochronę przed silnym wiatrem. Wśród projektów domków drewnianych pojawiają się różne kombinacje parterowe jak też z poddaszem mieszkalnym. Wiele dodatkowych elementów kusi a są nimi: przydomowe altany, tarasy, balkony i balkoniki lub też zadaszone werandy.

Być może decyzja o budowie domku letniskowego nie należy do najłatwiejszych, jednak efekty potrafią być imponujące, nie mówiąc już o zadowoleniu z użytkowania. Dzisiaj swe usługi oferuje wielu doświadczonych w tej branży producentów.

Udostępnij na:
0
0



Dodaj komentarz