Ciekawe upięcia firan i zasłon

[Głosów:0    Średnia:0/5]

oryginalna aranzacja oknaFirany. Trudno wyobrazić sobie bez nich jakiekolwiek pomieszczenie. Firanki różnego rodzaju stanowią praktyczny element wystroju pokoju. Znajdziemy je w salonie, w kuchni, w pokojach dziecięcych, w sypialniach itd. Ich zadaniem jest przede wszystkim ochrona prywatności domowników. Filtrują bowiem do pomieszczenia światło słoneczne. Firanki oraz zasłony mogą być także świetnym elementem dekoracyjnym salonu czy sypialni. Najważniejsze to dobrze przyjrzeć się pomieszczeniu, do którego mamy zamiar kupić firanki. Warto wszystko sobie dokładnie zaplanować, aby należycie dobrać firany. Najważniejsze jest bowiem to, aby każdy element świetnie ze sobą harmonizował.

Salon jest pomieszczeniem, które szczególnie wymaga firan. Zazwyczaj do tego wnętrza dobieramy długie firany. Powinny być należycie dopasowane do reszty pokoju. Bardzo dobrze będą prezentować się delikatne, lekkie białe firanki wykonane z muślinu albo szyfonu. Jeżeli domownikom zależy na tym, by było kolorowo nie trzeba rezygnować z bieli, ale można do niej dodać np. kolorowy haft czy ciekawy lambrekin. Do pomieszczenia kuchennego zazwyczaj wybierane są krótkie firanki. Dzięki nim możliwe jest stałe wietrzenie kuchni. Poza tym takie firanki można w każdej chwili ściągnąć oraz wyprać. Firanki do kuchni bardzo często ozdabiane są kolorowym haftem. Haft ten może przybierać formę owoców, warzyw, dzbanuszków czy kwiatów. Pokój młodzieżowy może zostać ozdobionymi oryginalnymi kolorowymi firankami. Jeżeli pokój dziecka jest zbyt ciemny i dociera do niego niewiele słońca, to można zdecydować się jasne firaneczki, posiadające ciepłe i jasne kolory. Jeżeli zaś pokój jest zbyt oświetlony, to można nieco go schłodzić za pomocą chłodniejszych i ciemniejszych kolorów.

A co z firankami do sypialni? Te również powinny być dostosowane do stopnia nasłonecznienia danego wnętrza. Bardzo modne są nowoczesne firanki „makarony”, które świetnie nadają się do dekorowania całego pokoju. Bardzo dobrze będą prezentować się także zyskujące coraz większe zainteresowanie firany panelowe. Stanowią one bardzo dobre połączenie nowoczesności, oryginalności z funkcjonalna prostotą formy. Osoby ceniące sobie bardziej tradycję, mogą wybrać firany haftowane, np. białe firaneczki z kolorowym haftem. Bardzo dobrze będą prezentować się z całą pewnością delikatne firany z woalu albo firanki żakardowe. Tego rodzaju firany wykonywane są specjalną techniką i odznaczają się obecnością wielkoformatowych, rozbudowanych wzorów.

Z dostępnością firan nie ma najmniejszego problemu; w sklepach dostępne są gotowe firany, a w przypadku niewymiarowych okien można pomyśleć o firankach metrażowych.

Udostępnij na:
0
0Dodaj komentarz