Pomysł na ładny wystrój okien w pokoju

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Romantyczne firankiFiranki nie muszą być koniecznie tradycyjnymi białymi tkaninami z białymi haftami w kształcie liści i kwiatów, spirali i zawijasów. Jeśli cenimy sobie oryginalność, niepowtarzalny design lub nowoczesne aranżacje wnętrz spokojnie zrezygnować możemy z klasycznych białych haftowanych firanek lub tradycyjnych i obecnych niemal w każdym domu firan z żakardu.

Obecnie w sklepach możemy znaleźć taką różnorodność firanek i zasłon, iż każdy, niezależnie od upodobań, znajdzie coś dla siebie. Wśród nowoczesnych firan bardzo popularne są od pewnego czasu firany makarony. Wykonane są one z cienkich sznureczków luźno zwisających, które tworzą w miarę gęstą firanę.

Mamy tu do wyboru firany ze zwykłych sznureczków , które mogą luźno wisieć lub być spięte co jakiś czas w geometryczny wzór. Jeśli chcemy urozmaicić taką firanę typu makaron, możemy wybrać sznureczki z koralikami lub kryształkami. W sklepach znajdziemy bogaty wybór takich firan makaronowych o różnorodnych kolorach. Sznurki takiej firany mogą prosto zwisać do samej podłogi lub do parapetu, można je wiązać, przycinać. Skracając je, można utworzyć z nich łuki, fale lub asymetryczne linie. Firany makarony prezentują się wyśmienicie w zasadzie w każdym pomieszczeniu – w kuchni, sypialni, salonie czy pokoju dziecka.

Poza swoją podstawową funkcją – zasłaniania okna – są one także znakomitym i oryginalnym elementem dekoracyjnym. Inną nowoczesną formą firan są tzw. firany panelowe. Panele są to gładkie ekrany z tkaniny obciążonej na dole listewką nadającą panelowi sztywność i gładkość. Takie panele okienne mogą zastąpić zarówno firanki, jak i zasłony, mogą także tworzyć oryginalne ścianki działowe.

Panele można zawiesić na drążku lub szynie, jeśli chcemy jednak osiągnąć jak najwyższy komfort użytkowania paneli, należy zastosować specjalny karnisz panelowy, który pozwoli na łatwe i szybkie zmiany położenia paneli. Firany panelowe stanowią idealne połączenie oryginalności z elegancką prostotą i mogą stanowić główny element stylizacyjny naszego pokoju. O ogromnej popularności firan panelowych zadecydowały interesujące, kolorowe wzory, hafty i nadruki, zdobiące taki panel. Kolorowe kwiaty, figury geometryczne, kwiaty dmuchawca, ptaki, geometryczne linie, figury, budowle sprawiają, iż każde wnętrze wyposażone w takie firany panelowe będzie niepowtarzalne i interesujące.

Panele takie najlepiej prezentują się w pomieszczeniach o minimalistycznej, nowoczesnej aranżacji. Również z woalowych firanek tradycyjnych białych możemy zrobić nowoczesną dekorację okienną. Wystarczy interesującą upiąć taką białą firanę – w kształt klepsydry (wiążemy firankę w środku), kopertowo, asymetrycznie.

Interesująco wyglądają również krótkie firanki ręcznie robione, które nie mają prostokątnego kształtu, ale w środku są przycięte w trójkąt, półkole, „zęby” i inne wzory. Można też urozmaicić wygląd klasycznej białej firanki poprzez dodanie u szczytu okna ozdobnego, kolorowego lambrekinu lub fantazyjnie przeciągniętego górą kolorowego szalu z woalu.

Udostępnij na:
0
0