Fototapeta w pokoju dziecięcym – sposób na szybką i śliczną metamorfozę!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Modne fototapety do pokoju dzieckaWnętrze domku na drzewie lub pałacu, w którym krzątają się dobre wróżki. Albo tor wyścigowy lub boisko z którego Leo Messi nie schodzi nawet na chwilę. Chmurki, zwierzątka, stumilowy las czy uśmiechnięte dinozaury. Pokój Twojego dziecka w prosty sposób może zmienić się w bajeczną krainę w której królować będzie wyobraźnia. Wystarczy jeden prosty trik. Fototapeta do pokoju dziecięcego. Przekonaj się, że taka metamorfoza pokoju to prosta sprawa.

Krok pierwszy: jaka fototapeta jest najlepsza dla dziecka?

Własny kąt do dla malucha ważne miejsce. To jego prywatna przestrzeń, w której ma się czuć dobrze. Dlatego wybierając fototapetę do pokoju dziecka należy wziąć potrzeby malucha ponad własne preferencje. Urządzając pokój dla przedszkolaka warto go wziąć na zakupy, żeby zdecydował samodzielnie lub z lekką pomocą rodzica. To będzie dla niego ważna lekcja dotycząca podejmowania odpowiedzialnych decyzji.

Warto pamiętać, że zakupy on-line są wygodniejszym sposobem od godzinnych wycieczek po salonach z fototapetami. Dla przykładu: sklep internetowy Decomania.pl  oferuje aż kilkanaście tysięcy wzorów fototapet. Wszystkie można obejrzeć wyłącznie klikając myszką. A ile czasu zajęło by obejrzenie ich wszystkich z kilkulatkiem?

Jeśli jednak urządzany jest pokój dla noworodka, to warto wziąć pod uwagę kilka uniwersalnych zasad. W pierwszych latach życia idealnie sprawdzają się fototapety we wzory – np. w krople, chmurki lub baloniki. Warto pamiętać, że dzieci do lat trzech nie widzą pastelowych kolorów. Dlatego projektanci stawiają na mocne zestawienia  np. czerń z błękitem lub biały z fioletem. Liczbę kolorów na ścianie najlepiej ograniczyć do dwóch, trzech. Pokój i tak będzie pełen kolorów dzięki zabawkom, ubrankom itp.

Do pokoju dziecięcego zdecydowanie rekomenduje się fototapety samoprzylepne. Ich montaż jest szybki i nie wymaga użycia kleju. Co przy małym, ruchliwym dziecku jest sporą zaletą.

Krok drugi: przygotowanie do montażu fototapety

Fototapeta wybrana, przedszkolak podekscytowany. Warto pamiętać, że przed powrotem do domu należy upewnić się, że pod ręką będą wszelki niezbędne akcesoria. Czyli wałek dociskowy to tapet, ostry nożyk, papier ścierny, ołówek, miękka ściereczka, drabina i śrubokręt.

Ściana pod fototapetę musi być czysta i gładka. Jeśli są na niej jakieś nierówności, to należy je wcześniej usunąć. Sprawdzonym sposobem jest przetarcie ściany papierem ściernym.

Krok trzeci: montaż fototapety

Fototapetę najlepiej położyć w całości na podłodze, zadrukowaną ścianą do dołu. Dekorację najlepiej przyklejać od góry do dołu, dociskając ją do ściany wałkiem do tapet i wyrównując ściereczką. Nadmiar fototapety należy odciąć nożykiem. Gniazdka eklektyczne najlepiej odkręcić śrubokrętem przed tapetowaniem.

I gotowe!  Tapeta potrzebuje jeszcze tylko kilku godzin by wyschnąć. Czyli już nawet tego samego dnia maluch wprowadzi się do odświeżonego pokoiku.

Udostępnij na:
0
0