Garderoby do przedpokoju

[Głosów:0    Średnia:0/5]

garderoba pojemna do przedpokojuDom, to nie tylko wspaniałe przestrzenie w których uwielbiamy przebywać, gdzie z radością możemy zaprosić swoich przyjaciół i znajomych. W domu są również rzeczy, które raczej nie powinny być wyciągnięte na światło dzienne. Mowa tu o ubraniach, obuwiu oraz bibelotach, których schowanie przysparza często wielu kłopotów. Jeszcze nie tak dawno, miejscem w którym przechowywało się takie rzeczy, były szafy.

Te wielkie szafy umieszczone najczęściej były w sypialniach, przedpokojach oraz w holach. Niestety nie były to meble aż tak pojemne. Ich budowa pozwalała na umieszczenie w nich ubrań, jednak z pochowaniem innych bibelotów był już problem. Ponadto szafy te były dość okazałe i postawienie ich w sypialni lub tez korytarzu zajmował całkiem sporo miejsca.

W nowych mieszkaniach zamiast wolnostojących szaf zaczęto montować zabudowane garderoby. Podobnie jak w przypadku szaf znalazły one miejsca najczęściej w sypialniach oraz przedpokoju. Jednak w większości domów oraz mieszkań pomieszczenia przeznaczone na sypialnie były niewielkie i wygospodarowanie dodatkowej przestrzeni na garderobę było raczej niemożliwe.

Dla wielu właścicieli domów ratunkiem pozostało przeniesienie garderoby do przedpokoju. Zazwyczaj to pomieszczenie w domach jest dość spore. Mimo, że się wydaje inaczej, można tam zmieścić całkiem pokaźną szafę lub garderobę. Co więc jest lepsze? Wprawdzie wolnostojące szafy wracają do łask, szczególnie te stare, jeśli dom jest urządzany w stylu klasycznym, ale zabudowane garderoby do przedpokoju wydają się lepszym rozwiązaniem.

Przede wszystkim, garderoba taka jest bardzo funkcjonalna. Może służyć nie tylko jako szafa – czyli miejsce, gdzie są przechowywane ubrania, ale również jako pawlacz czy schowek na różne gadżety, z którymi tak naprawdę zazwyczaj nie ma co zrobić. Odpowiednio zaprojektowana oraz wykonana garderoba może się okazać prawdziwym skarbem. Nie można również narzekać, że garderoby do przedpokoju nie można instalować w mieszkaniach urządzonych w stylu klasycznym. Przecież to jest tylko kwestia frontów, które tak naprawdę dobry fachowiec może wykonać w taki sposób, jakby nasza garderoba pochodziła z czasów ludwikowskich.

O tym czy w mieszkaniu znajdą się szafy wolnostojące, czy też garderoby, tak naprawdę zależy wyłącznie od gustu właścicieli. Każda z tych opcji ma swoich zażartych zwolenników. Jednak biorąc pod uwagę możliwość wykorzystania posiadanej przestrzeni, to faworytem wydają się garderoby wykonane w przedpokojach, które pozwolą schować to co niepotrzebne przed oczami naszych gości.

Udostępnij na:
0
0