Jak nowocześnie urządzić małą kuchnię w bloku?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

projektowanie małej kuchniKuchnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w całym domu, więc warto się zastanowić nad tym ,w jaki sposób ją zaprojektować i urządzić, czyli zaaranżować w odpowiedni sposób. Należy pamiętać o tym, aby zarówno styl kuchni, jak i funkcjonalność zastosowanych rozwiązań w pełni współgrała z naszymi oczekiwaniami i spełniała wszelkie potrzeby. Szczególnie wówczas, gdy rzecz dotyczy niewielkiej kuchni w bloku, czyli zazwyczaj pomieszczenia mającego nie więcej niż kilka metrów kwadratowych powierzchni, a często nawet maksymalnie dwa metry. Oczywiście sposobów na rozmieszczenie na tak malej powierzchni wszystkich sprzętów i elementów wystroju jest kilka, ale my wskażemy najprostszy z nich...
Chodzi przede wszystkim o to, aby we właściwym miejscu zamontować zlewozmywak, szafki oraz ewentualnie dobrze wybrać miejsce, gdzie będzie stał stół. Profesjonalny architekt wnętrz doradzi, że jeśli zamierzamy oczywiście jeść w kuchni, to stół powinien być wmontowany w ścianę, tak aby nie ograniczać miejsca na środku kuchni. Dzięki temu będziemy mieli wrażenie, że jest tego miejsca więcej, a to przełoży się także na możliwość swobodniejszego poruszania się podczas gotowania lub przygotowywania posiłków.

Jeśli natomiast nie jadamy w kuchni, lecz mamy do tego celu przeznaczone inne miejsce lub pomieszczenie w domu, wówczas rezygnujemy z montowania jakiegokolwiek stołu w kuchni. Aranżacja małej kuchni w bloku wymaga także zamontowania zlewozmywaka i szafek kuchennych, a względnie także całego segmentu kuchennego na jednej z najszerszych ścian. W ten sposób będziemy mogli zamontować tam stosunkowo wąskie szafki i takiż sam zlew, a to przełoży się także na wrażenie większej powierzchni naszej kuchni. To tylko jedno z rozwiązań. Należy podkreślić, że nowoczesna kuchnia wymaga zastosowania płytek i kafelek niewielkich, a z pewnością dużo mniejszych niż ma to miejsce w przypadku nowoczesnego urządzania łazienki – kafelki łazienkowe.

Im mniejsze płytki ceramiczne w kuchni – tym nowocześniejszy charakter tego miejsca i dodatkowo wrażenie jego większej powierzchni. Ostatnim elementem jest zakup uniwersalnych, ale niewielkich pod względem rozmiarów sprzętów AGD.

Udostępnij na:
0
0