Jak ozdobić kominek na Boże Narodzenie?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

dekoracja-kominka-na-boze-narodzenieOgień palący się w kominku podczas Świąt Bożego Narodzenia stwarza wyjątkową atmosferę. Jeśli więc ktoś ma go w domu powinien koniecznie zgromadzić rodzinę na Wigilii czy świątecznym obiedzie właśnie w tym pomieszczeniu, gdzie jest kominek. Będzie im nie tylko naprawdę ciepło, ale również będą mogli poczuć prawdziwą magię Bożego Narodzenia. Bardzo często kominek znajduje się właśnie w jadalni czy salonie. Chociaż wymaga dorzucania co jakiś czas drewna, aby podtrzymać ogień oraz ciepło, i tak ma niesamowity urok.

Żeby kominek wyglądał jeszcze bardziej świątecznie warto wykorzystać różnego rodzaju ozdoby bożonarodzeniowe, aby go udekorować. Pomysły mogą być przeróżne. Od bardzo klasycznych, po nieco zwariowane lub całkowicie nowoczesne. Oczywiście wiele zależy również od wystroju wnętrza. Jeśli choinka stoi tuż przy kominku nie należy też przesadzać z jego ozdabianiem, bo taki przepych nie będzie wyglądał ani ładnie, ani gustownie. Natomiast jeśli choinka postawiona jest gdzie indziej można przede wszystkim ozdobić kominek zielonymi gałązkami jodły lub świerku. Trzeba jednak uważać, żeby nie były w żaden sposób zagrożone podpaleniem. Dotyczy to zresztą wszelkich dekoracji. Można też stworzyć coś w stylu wiszące stroika, który będzie rodzajem ramy dla kominka. Oprócz gałązek powinny się w nim znaleźć bombki, szyszki, suszone cytrusy, jarzębina i ozdobne wstążki.

Na kominku można też wieszać różne ozdobne rzeczy. Na pewno mogą to być charakterystyczne skarpety na prezenty. Co prawda zwyczaj zostawiania w nich prezentów nie jest praktykowany w Polsce, ale mogą mieć po prostu charakter symboliczno-dekoracyjny. Poza tym ładnie będą wyglądały świąteczne ozdoby robione na szydełku lub techniką haftu richelieu. Mogą to być aniołki, gwiazdki, choinki itd. Natomiast jeśli ktoś nie posiada zdolności w kierunku robótek ręcznych może po prostu pomalować na srebrny lub złoty kolor szyszki oraz orzechy, i ozdobić nimi kominek. Poza tym można stawiać różne rzeczy na jego gzymsie. W tym miejscu dość bezpieczne powinny być wszelkie ozdoby papierowe. Jeśli tylko ktoś ma ochotę i cierpliwość może zrobić bardzo ładne dekoracje metodą quilling czy origiami. Poza tym można też na kominku umieścić wyklejanki, witraże, rysunki i kolorowani zrobione przez dzieci. Wtedy wszyscy będą mogli zobaczyć te dzieła. Gzyms kominka to również odpowiednie miejsce dla świątecznych figurek z masy solnej lub modeliny. Ich rodzinne lepienie to świetna zabawa. Potem wystarczy je utrwalić poprzez gotowanie lub pieczenie. Zawsze też można postawić na kominku świece ozdobione zielonymi gałązkami.

Save

Udostępnij na:
0
0