Jak ozdobić okna w wykuszu?

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]

Chcąc stworzyć ciekawą oraz oryginalną aranżację okienną, na pewno niejednokrotnie możemy natknąć się na dość trudne, specyficzne okna, których udekorowanie jest naprawdę niełatwe. Przede wszystkim do takich trudnych elementów należą wykusze, które są niczym innym, jak po prostu wystającymi częściami elewacji budynku. I chociaż to naprawdę piękny element dekoracyjny, to jednak dekoracja okna w wykuszu niektórych przerasta, powszechnie bowiem uważa się, że takie okno jest trudne w aranżacji.

Tymczasem nie do końca jest to prawdziwym przekonaniem, o czym zdają się sądzić nawet projektanci oraz dekoratorzy wnętrz, podsuwając nam coraz to ciekawsze pomysły na aranżacje okien w wykuszu. Okno usytuowane w wykuszu rzeczywiście można udekorować na wiele oryginalnych sposobów, więc na pewno warto przejrzeć kilka profesjonalnych pomysłów, które być może staną się dla nas ciekawą inspiracją.

To nietypowe okno najczęściej znajduje się w najbardziej reprezentatywnych wnętrzach, a więc na przykład w salonie. Salon to, jak wszyscy wiemy, miejsce szczególnie ważne w każdym domu, gdyż to właśnie tu najczęściej przyjmujemy gości, organizując okolicznościowe imprezy czy rodzinne spotkania. Dlatego tym bardziej powinniśmy zwrócić uwagę na wygląd okna i postarać się je odpowiednio zaaranżować. Wystrój okna w wykuszu powinien zależeć w głównej mierze od ogólnego charakteru wnętrza, w którym zostało ono urządzone.

Jeśli więc jesteśmy właścicielami wnętrza nowoczesnego, na pewno powinien nas zainteresować nowoczesny wystrój okna, jeśli natomiast nasze wnętrze nawiązuje do stylu klasycznego, warto postawić na tradycyjne firany oraz zasłony w kolorze bieli bądź beżu. Wybierając firany oraz zasłony, konieczny będzie także zakup odpowiedniego karnisza, metalowego, drewnianego bądź plastikowego. Firany mogą luźnie zwisać, a mogą zostać także na przykład związane bądź spięte specjalnymi klamrami po bokach.

Ciekawym rozwiązaniem wydają się być również nowoczesne rolety rzymskie, które pojawiają się w coraz większej ilości naszych wnętrz. Są one lekkie oraz innowacyjne, będą więc stanowić na pewno modną dekorację salonowego okna. Jeśli niekoniecznie jesteśmy przekonani do rolet, wówczas być może zainteresują nas również ekrany i panele okienne, które także coraz częściej pojawiają się w sprzedaży. Takie zasłonowe panele nie tylko prezentują się nowocześnie, ale i posiadają szereg zalet, między innymi skutecznie będą chronić nasze wnętrze przed nadmiernym nagrzewaniem.

Udostępnij na:
0
0