Jak pozbyć się brzydkiego zapachu z lodówki?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

zapachy-z-lodowki jak sie pozbycChociaż wszyscy z pewnością niezwykle cenimy sobie przyjemne, delikatne i świeże zapachy kwiatowe lub cytrusowe, nierzadko w naszych mieszkaniach może pojawiać się brzydki, ostry i nieprzyjemny zapach.

Nieprzyjemne aromaty najczęściej spowodowane są awariami domowych kanalizacji, usterkami urządzeń gospodarstwa domowego czy rozregulowaniem sprzętu AGD. Z pewnością każdy z nas doskonale rozpoznaje niemiły zapach przypalonego mleka, smażonej ryby lub nie wywietrzonej garderoby, w której pojawiła się wilgoć. W niniejszym artykule postaramy się więc odpowiedzieć na pytanie, jak skutecznie pozbyć się brzydkiego zapachu z lodówki? Udzielimy tutaj kilka sprawdzonych rad i domowych sposobów na przykre zapachy w kuchni.

Nierzadko nasze lodówki działają wadliwie lub nieregularnie, przez co może dochodzić do szybszego psucia się produktów w nich przechowywanych. Szczególnie ciężko pozbyć się z lodówki zapachu zepsutego mięsa oraz pleśni. Nierzadko także różnorodność trzymanych w lodówce potraw czy produktów może stworzyć nieprzyjemny zapach, poprzez wymieszanie aromatów poszczególnych składników.

Jak się jednak okazuje nowoczesne Panie Domu mają dziś mnóstwo własnych, sprawdzonych sposobów walki z niemiłym zapachem, najczęściej przy użyciu obecnych w każdym domu produktów . Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze możliwości usunięcia z lodówki brzydkich i niemiłych aromatów:

* W lodówce należy ustawić niewielki spodeczek z sodą oczyszczoną, łyżeczką mielonej kawy lub kilkoma kroplami aromatu waniliowego. Często używa się również soku z cytryny, niewielkiej ilości proszku do pieczenia lub kawałków jabłek. Neutralizatorami brzydkich zapachów okazują się również goździki oraz skórki z owoców cytrusowych (pomarańcza, limonka, grejpfrut). Sposoby, by całkowicie zneutralizować nieprzyjemną woń, należy wymieniać spodeczek około raz w tygodniu.
* Do lnianego bądź bawełnianego woreczka należy włożyć kawałek węgla drzewnego lub leczniczego i umieścić na półeczce lodówki na około 2-3 dni. Po tym czasie niemiła woń powinna zniknąć.

* W najbardziej uciążliwych przypadkach brzydki zapach z lodówki zostanie zneutralizowany dopiero podczas dokładnego mycia. Marto użyć do tego celu dobrego i gęstego płynu do naczyń lub specjalnego detergentu. Lodówkę możemy też z powodzeniem umyć roztworem octu, wymieszanego z ciepłą wodą, jednakże należy pamiętać o dokładnym wytarciu ścianek i półek przed jej ponownym włączeniem do prądu.

Pamiętajmy również o tym, iż użyte do pochłaniania brzydkich zapachów z lodówki produkty w żadnym wypadku nie nadają się już do spożycia. Oczywiście, zamiast posiłkować się domowymi sposobami  walki z nieprzyjemnym zapachem z lodówki, z powodzeniem możemy zastosować też dostępne w naszych sklepach środki chemiczne, płyny i mleczka czyszczące, neutralizujące niemiłe aromaty.

Udostępnij na:
0
0