Jak przykleić naklejkę na ścianę?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Naklejki ścienne - jak naklejać?Obecnie bardzo modnym i popularnym sposobem ozdabiania ścian okazuje się naklejanie pomysłowych i fantazyjnych naklejek. Ich montaż jest banalnie łatwy, zaś efekty mogą pięknie pokreślić nienagannie i oryginalnie zaprojektowane wnętrza.

Obecnie na naszym rynku znaleźć można całe mnóstwo najróżniejszych naklejek ściennych w rozmaitych kształtach, kolorach i rozmiarach. Za pomocą takiej prostej dekoracji można w łatwy sposób uzyskać ciekawy efekt, szczególnie jeśli zdecydujemy się również na podświetlenie wzoru lub skomponowanie go z innymi elementami wyposażenia pomieszczenia.

Ścienne naklejki okazują się popularną dekoracją do mieszkania również ze względu na bardzo łatwy montaż. Z powodzeniem więc możemy umieścić taką ozdobę w kształcie kwiatu, drzewa, napisu lub innego obrazka, odpowiadającego charakterowi pomieszczenia na przykład w sypialni, jadalni lub kuchni. Zależnie od osobistych upodobań, na ścienną dekorację wybrać możemy naklejkę w jednym lub wielu kolorach.
Również w pokoju dziecięcym czy bawialni warto nakleić dekoracyjne elementy na ściany. Mogą to być przykładowo wizerunki ulubionych, bajkowych bohaterów lub postaci sympatycznych zwierzątek, na przykład motylków, kotków, biedronek czy rybek, które z pewnością przypadną do gustu najmłodszym domownikom.

Aby prawidłowo zamontować naklejki ścienne, należy postępować według następujących zaleceń:
1. wyjąć naklejkę z opakowania i odciąć nadmiar białego podkładu,
2. zaznaczyć na ścianie dokładnie miejsca przyklejenia dekoracji,
3. każdy element naklejki delikatnie docisnąć miękką szmatką,
4. ostrożnie zdjąć wzór wraz z folią i przystawić w wybrane miejsce na ścianie,
5. całość dekoracji docisnąć za pomocą szmatki do powierzchni ściany tak, by nie powstały pęcherzyki powietrza,
6. delikatnie zdjąć folię z naklejki, uważając by nie oderwać samego wzoru.

W ten sposób naklejka ścienna jest już prawidłowo zamontowana. Aby jednakże nieco bardziej podkreślić ją i wyróżnić na tle innych dekoracji w mieszkaniu, warto odpowiednio podświetlić ozdobę za pomocą niewielkich lampek diodowych. Zależnie od wybranego wzoru można oświetlić naklejkę od góry, z dołu lub z boku, by tworzył efektowną i oryginalną całość z innymi elementami wystroju.

Udostępnij na:
0
0