Samodzielne ozdabianie doniczek na kwiatki decoupage

[Głosów:0    Średnia:0/5]

recznie-zdobione-doniczkiDekorować można wiele rzeczy – od małych detali do dużych obiektów, jak na przykład pokój. Mogłoby się wydawać, że koszty będą rosnąć wraz z wielkością ozdabianej rzeczy. Nie musi tak jednak być. Pomysł na zminimalizowanie wydatków kryje się pod nazwą handmade. Aż ciężko uwierzyć jakie cudeńka można wyczarować przy pomocy własnych rak. Dekoracje do sypialni, wystrój salonu czy jadalni, aranżacja kolorowego pokoju może stać się waszym dziełem! Nie trzeba być artystą, żeby podjąć się tego zadania. Wystarczy stosować się do wskazówek dawanych przez twórców (na przykład na stronach internetowych). Podobnie rzecz ma się z urządzaniem pokoju dziewczynki, dekorowaniem pokoju chłopięcego, ozdabianiem pokoju dziecięcego czy tworzeniem młodzieżowej sypialni. Najpopularniejsze wśród akcesoriów handmade są ozdoby origami. To właśnie one są najbardziej rozpoznawalne. Warto jednak nie ograniczać się jedynie do nich.

POMYSŁY NA DEKOROWANIE DONICZKI FARBĄ I NAKLEJKAMI

Warto dekorowanie zaczynać jednak od czegoś mniejszego. Nasza propozycja to doniczka. Prezentujemy dwie możliwości. W pierwszym przypadku potrzebne będą dodatkowo okrągłe naklejki, taśma maskująca, nożyczki, farba w sprayu w wybranych kolorach, impregnat, nożyk do cięcia. Zanim przystąpisz do dekorowania, dokładnie umyj i wysusz doniczki. Pierwszym krokiem będzie naklejenie naklejek według indywidualnego pomysłu. Drugim spryskanie całej doniczki farbą w sprayu (zazwyczaj trzeba dwie-trzy warstwy). Dla uzyskania innego efektu powycinaj trójkąty z taśmy maskującej. Stwórz z nich nietuzinkowy wzór i całość potraktuj sprayem. Po ściągnięciu nalepek spryskaj doniczki wodoodpornym impregnatem. Kiedy wyschną możesz sadzić w nich równie nietuzinkowe rośliny.

OZDABIANIE DONICZEK METODĄ DECOUPAGE

Druga propozycja to tak zwany decoupage. Brzmi tajemniczo, ale tak naprawdę nie ma się czego obawiać. Metoda jest bardzo przyjemna. Zresztą sami się przekonajcie! Przygotuj czerwonobrązowe doniczki ceramiczne, klej do decoupage, materiały, które chcesz umieścić na doniczce – tkanina, ozdobny papier itp., nożyczki, farby, gąbkę.
Na początku musisz przygotować wszystko co chcesz umieścić na doniczce. Najlepiej gdy materiały mają zróżnicowane kształty i wzory. W przeciwnym razie ozdoba będzie podobna do tych, które można kupić w sklepie. A przecież to ma być Twoja doniczka! Uruchom wyobraźnię i stwórz coś naprawdę wyjątkowego. Kiedy już to zrobisz, weź do ręki gąbkę i nakładając nią klej przyklej na doniczkę ozdoby. Po pokryciu całej powierzchni przy pomocy gąbki nałóż na doniczkę cienką warstwę kleju do decoupage. Gdy wyschnie możesz pomalować krawędzie na dowolny kolor. Widzicie, że ta metoda nieco różni się od poprzedniej. Tutaj mamy większe pole do popisu. Możemy umieścić na doniczce praktycznie wszystko co się nam podoba. Dzięki temu możliwe jest tworzenie ozdób na różne okazje.

POMYSŁ NA SPĘDZENIE WOLNEGO CZASU

Jeśli spodoba się wam ta opcja spędzania wolnego czasu, możecie stworzyć całą kolekcję udekorowanych doniczek, od modeli wiosennych do zimowych lub świątecznych. Z pewnością każda roślina będzie się pięknie rozwijać i prezentować w takim „opakowaniu“. Wystarczy jedynie chcieć! Chęci i czas wystarczą do metody decoupage.

Udostępnij na:
0
0