Jak samemu zrobić wiązankę na cmentarz?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

wiazanka-pogrzebowa-samodzielnie-wykonanaSamodzielne wykonanie wiązanki na cmentarz nie musi być trudne. Tak naprawdę to, co widzimy w formie okazałych i przepięknie skomponowanych wieńców prezentowanych w kwiaciarniach, jest kwestią doboru odpowiednich materiałów. W tworzeniu wiązanek nagrobnych z żywych i sztucznych kwiatów pomagają różne małe elementy, dzięki którym uzyskuje się pożądane efekty. Pierwszym i najważniejszym jest wybór odpowiedniego podłoża tak, aby kompozycja florystyczna na Wszystkich Świętych była stabilna. Często przemierzamy wiele kilometrów w drodze na cmentarz, gdzie pochowani są nasi bliscy, zadbać więc należy, aby taka samodzielnie wykonana kompozycja kwiatowa była stabilna.

W tym celu użyć można stelaża z drutu, jaki w gotowej formie da się bez problemu zakupić lub też floretu. Wiązanki nagrobne na florecie to typowa oferta kwiaciarni. Utworzone na nich bukiety długo zachowują świeży wygląd i nienaganne ułożenie. Taki floret niewiele kosztuje a ułatwi ułożenie kwiatów lub innych dekoracji sztucznych w określony sposób. Jest to nic innego jak gąbka obudowana plastikową najczęściej siatką, jaka zabezpiecza łodygi i gałązki przed wysuwaniem się i poluzowaniem. Dzięki temu każda kompozycja nagrobna jest przez długi czas elegancka.

Inną możliwością, zwłaszcza kiedy chcemy własnoręcznie przygotować stroik bożonarodzeniowy na cmentarz, jest wykorzystanie świerkowych lub jodłowych gałązek. Są one w okresie świątecznym dostępne na targach w niskich cenach, więc dekorując wigilijny stół, można przy okazji wykonać jedne stroik więcej i zanieść go na cmentarz. Od tego, który pojawi się na świątecznym stole różnić go będzie jedynie przystrojenie, będzie ono skromniejsze i stonowane a na środku ustawiony znicz zapalony na grobie, będzie bardzo ładną ozdobą.

Zrobienie wiązanki na cmentarz tak naprawdę może być łatwym zadaniem o każdej porze roku, zwłaszcza, jeśli posiadamy ogród, w którym zawsze znajdą się sezonowe kwiaty, z jakich warto tworzyć w miarę możliwości bukiety do wazonu na cmentarz. Szczególnie wiosną i latem dobrze o tym pomyśleć, bo jest to czas, kiedy tak niewiele trzeba, aby pójść na groby bliskich z naturalnymi pachnącymi dekoracjami jak bukiety żonkili, gałązki bzu, wiązanki utworzone z rozmaitego kolorowego kwiecia jak kompozycje z margerytek, gerberów czy tulipanów. Jeśli uda się zerwać polne kwiaty one także będą stanowić elegancką dekorację nagrobną. Bezwzględnie trzeba próbować swych sił w tworzeniu wiązanek na cmentarze, tym bardziej, że w rozmaitych internetowych poradnikach znajdziemy sporo informacji i wskazówek jak zrobić coś eleganckiego z niczego tak naprawdę.

Udostępnij na:
0
0