Jak urządzić domek ogrodowy dla dzieci?

[Głosów:1    Średnia:5/5]

drewniany domek ogrodowy dla dzieciKtóż z nas nie marzył w dzieciństwie o własnym domku na drzewie? Co prawda budowanie takiej konstrukcji na własne potrzeby raczej nie będzie już miało miejsca w dorosłym życiu, warto jednakże z myślą o najmłodszych pociechach zaprojektować pomysłowy, bajkowy domek do zabawy w ogrodzie lub na działce.

Nasze dzieci równie chętnie co my sami wypoczywają i bawią się na świeżym powietrzu. Pragnąc zatem urozmaicić pobyt na działce, nad jeziorem lub w przydomowym ogrodzie z powodzeniem można zaplanować wykonanie krok po kroku oryginalnego domku zabawowego, stylizowanego na przykład na chatkę góralską lub barwny pałac księżniczki.

Konstrukcje ogrodowych domków dla dzieci zbliżone są niejednokrotnie do popularnych, drewnianych domków działkowych. Ich rozmiar powinien być jednak dostosowany do wieku dzieci. Wewnątrz powinno być na tyle dużo miejsca, by pociecha mogła swobodnie bawić się z rówieśnikami. Niewielki domek ogrodowy do zabawy wykonać można z drewnianego szkieletu obłożonego płytami OSB lub deskami.

Doskonałym pomysłem może też okazać się przygotowanie i wyposażenie domku rekreacyjnego wspólnie z dzieckiem. Wzorując się na ulubionych, bajkowych bohaterach zewnętrze ściany altanki ozdobić można podobiznami zwierzątek lub kwiatów. Wnętrze należy dodatkowo zabezpieczyć, oklejając kanty i ostre krawędzie gumowymi nakładkami. W ten sposób zapewnimy dziecku komfort podczas zabawy na świeżym powietrzu.

Wewnątrz dziecięcego domku ogrodowego czy fantazyjnej altanki zbudowanej na drzewie należy umieścić niezbędne akcesoria oraz oczywiście ulubione zabawki pociechy. Jeśli dysponować będziemy wystarczającą ilością miejsca z powodzeniem ustawić możemy w środku wygodną kanapę lub wersalkę. w mniejszych domkach sprawdzą się natomiast doskonale niewielkie krzesełka, niskie pufy lub poduszki.

Wewnątrz domku dla dziecka można także umieścić stolik oraz praktyczne szafki i półeczki na drobiazgi. Aby ozdobić ściany wewnątrz można nakleić na nich plakaty lub namalować ulubione postaci. Obok całorocznych domków i altanek dla dzieci można również posadzić kolorowe kwiaty lub zbudować huśtawkę. Niektóre domki, szczególnie dwukondygnacyjne mogą posiadać także zjeżdżalnię lub niewielką piaskownicę.

Udostępnij na:
0
0