Jak urządzić drewniany dom?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dom z drewna, niezależnie czy wykonany z bali lub też z drewnianych płyt, dość jednoznacznie nasuwa nam na myśl styl góralski. Sam w sobie jest oczywiście piękny, ale nie każdemu może przypaść do gustu takie właśnie rozwiązanie. Wbrew pozorom drewniane domki, zarówno letniskowe, jak i całoroczne, można urządzić na wiele ciekawych, modnych, nowoczesnych albo tradycyjnych sposobów.

Zatem: jak urządzić wnętrze naszego drewnianego domku?

Po pierwsze, nie bójmy się nowoczesnych mebli. Wiele osób uważa, że do drewnianych domów nie pasują meble wykonane w stylu modernistycznym. Nic bardziej mylnego. Drewno pięknie prezentuje się z metalem, gresem czy kamieniem. W domkach często spotyka się kominek, którego obudowa z pewnością nie jest i nie może być drewniana. Co więcej, meble można dobrać pod kolor kominka.

Przepięknie prezentują się meble w stylu rustykalnym. Drewniane meble z pewnością będą pasować do drewnianego domku. Co oznacza styl rustykalny? Krótko mówiąc, jest to styl charakteryzujący się prostotą i przytulnością. Dominującymi kolorami są zielenie, pastelowe odcienie, delikatne błękity i róże. Styl rustykalny to także różnego rodzaju wzory: pasy, kraty, ornamenty roślinne lub góralskie. Meble mogą być pomalowane na jeden kolor, np. biały lub seledynowy. Takie odcienie przepięknie współgrają z naturalnym kolorom ścian drewnianego domu, niezależnie od tego, czy jest to dom z bali czy też z płyt OSB.

Do wnętrz drewnianych domów będą pasować zarówno nowoczesne meble, jak i te proste, wręcz minimalistyczne. Proste formy, np. drewniany stół śmiało można łączyć z plastikowymi krzesłami albo kolorowymi poduszkami na fotelu. Nie bójmy się jasnych kolorów. Jeśli lubimy kolorowe firany i dywany, śmiało można nimi udekorować okna i podłogi w drewnianym domu. Ważne, aby kolory do siebie pasowały, aby wszystko tworzyło spójną całość.

W drewnianych domach najczęściej pojawia się problem z wyposażeniem łazienki. Wiele osób stara się, aby podłoga oraz ściany w toalecie były wykonane z płytek odpornych na wodę. W wielu sklepach można spotkać już specjalne drewno, które cechuje się stabilnością, odpornością na wodę i w ogóle na jakąkolwiek destrukcję biologiczną. Dzięki temu zetknięcie się drewnianej powierzchni z wodą lub chociażby wilgocią nie będzie prowadziło do zniszczeń czy też uszkodzeń drewna.

Udostępnij na:
0
0