Jak urządzić salon Twoich marzeń?

[Głosów:2    Średnia:3/5]

Modny salonJeśli bierzemy się za wystrój wnętrz naszego salonu, należy wcześniej zadać sobie pytanie: jakim chcemy ten salon widzieć? Jaki styl wpasuje się w nasz gust? To, wbrew pozorom, bardzo ważne pytanie, ponieważ od tego zależy jaki będzie nasz salon, który jest bardzo ważnym pomieszczeniem. Dlaczego? Ponieważ stanowi swoistą wizytówkę naszego domu. Jest najczęściej pierwszym pokojem, który widzą nasi goście i już po jego wyglądzie mogą ocenić domowników. Dlatego tak ważne jest, aby zadbać o odpowiednie meble salonowe.

Po pierwsze, bardzo ważne są meble takie jak kanapa, fotele i ława. Stanowią one centrum salonu. Do stołu zaprasza się gości, w salonie funkcję stołu pełni właśnie ława. Ława powinna być kolorystycznie dobrana do szafek i regałów, natomiast kanapa do foteli i puf. Sami decydujemy, czy chcemy zakupić komplet mebli nowoczesnych czy tradycyjnych. Najważniejsze jest, aby w salonie panowała jednolitość. Oznacza to, że, na przykład, klasyczne fotele nie będą dobrze wyglądać przy nowoczesnej, bardzo niskiej ławie. Warto o tym pamiętać, jeśli sami kompletujemy meble do salonu.

Po drugie, musimy zdecydować się na konkretny styl: nowoczesny czy klasyczny. Styl nowoczesny mebli do salonu charakteryzuje się przede wszystkim innowacyjnymi kształtami, żywymi kolorami, ciekawymi dodatkami do salonu oraz lekkimi materiałami. Meble nowoczesne wykonywane są najczęściej z metalu, szkła, wysokiej jakości plastiku oraz drewna. Obicia foteli czy kanap są cienkie, ale trwałe, łatwe do codziennej pielęgnacji. Meble klasyczne najczęściej wykonuje się w drewna, rzadziej z metalu lub innych tworzyw. Pięknie będzie prezentować się komoda zamiast zwykłych regałów, które przydadzą się, jeśli posiadamy bogatą bibliotekę.

Po trzecie, rozważnie dobierajmy wszystkie dekoracje do salonu takie jak dywany, lampy, firany, zasłony, kotary czy barki. Są to praktyczne i potrzebne dodatki do salonu, które jednak musimy wybierać sami, więc bardzo ważne jest, aby dokonać tego z rozwagą, a nie kupować tego, co nam się w tej chwili po prostu spodobało. Jeśli salon wyłożony jest panelami lub płytkami, kupmy grubszy dywan, który dłużej będzie trzymał ciepło. Lampa będzie ładnie wyglądać zarówno na komodzie jak i na szafce. Jeśli kupujemy lampę wolnostojącą, to najlepiej postawić ją przy fotelu lub kanapie. Zasłony i firany mogą być grube, ale ważne, aby były jasne, nawet jeśli salon jest utrzymany w ciemnej tonacji kolorystycznej. Aby salon nabrał świeżości pomalujmy ściany na jasne kolory. Jeżeli meble są czarne lub ciemnobrązowe, ściany z powodzeniem mogą być białe, piaskowe lub beżowe.

Udostępnij na:
0
0Dodaj komentarz