Jak zabezpieczyć drzwi przed trzaskaniem?

[Głosów:6    Średnia:2.3/5]

blokada-antytrzaskaniowaTrudno cieszyć się ciszą poza domem wśród zgiełku ulic, gwaru ludzi, huku i hałasu napierającego na nas zewsząd. Dom jest jedynym takim azylem, który zagwarantuje nam warunki o jakich marzymy -da nam święty spokój, pozwoli odizolować się od tego, co poza nim. Niemniej jednak nie dzieje się to samo z siebie. Aby bowiem dom, tudzież mieszkanie, było dla nas oazą spokoju, musimy wpierw o to zadbać. Pierwszym krokiem ku temu są oczywiście ściany wygłuszające. Drugim – dźwiękoszczelne okna. Trzecim zaś – akustyczne drzwi.

Wybór właściwych drzwi to zmora wielu z nas, jednak to wcale nie musi tak wyglądać. Jeśli bowiem z góry wiemy czego chcemy, czego nam potrzeba, to sam moment zakupu i montażu drzwi nie tylko nie będzie dla nas udręką, ale wręcz przyjemnością w wersji mini. Maksi przyjemność doświadczymy rzecz jasna żyjąc w komforcie błogiej ciszy.

Niestety, nawet montując dźwiękoszczelne drzwi nie jesteśmy w stanie odciąć się od hałasu całkowicie. Problem trzaskających drzwi w naszych domach jest przecież na porządku dziennym. Zamykają się one z niebywałym hukiem, gdy w mieszkaniu zrobi się przeciąg, trzaskają niemiłosiernie, gdy poniosą nas nerwy… nie raz, nie dwa. Jak zatem ustrzec się przed widmem drzwi, które mimo że „wyciszone” nie spełniają swojej roli tak do końca? Ratunkiem w takiej sytuacji mogą stać się drzwi pokojowe na szynach, które suną po taśmach niemalże bezdźwięcznie, nie mącąc domowego spokoju, do którego dążymy i o który walczymy z taką determinacją każdego dnia.

Tradycyjne, drewniane skrzydło drzwiowe , oryginalne drzwi z pomysłem, wykonane częściowo lub w całości, ze szkła w najnowszej technologii, nowoczesne drzwi fornirowane albo malowane… – wybór należy do nas.
Drzwi kuchenne, pokojowe, łazienkowe, drzwi specjalnego przeznaczenia, np. do kotłowni albo pralni, wszystkie, bez względu na rodzaj i przeznaczenie powinny „działać” w zupełnej ciszy. Nie są przesuwane lecz otwierane? Nie szkodzi. Oklejając wewnętrzną część futryny oraz skrzydła drzwiowego gąbką lub gumową uszczelką stłumimy dźwięk wydawane przez zamykane drzwi, a przy okazji wyciszymy je.

Grunt to myśleć praktycznie i szukać rozwiązań. Nie musimy żyć w hałasie. Pozbądźmy się go raz na zawsze albo przynajmniej ograniczmy do minimum.

Udostępnij na:
1
0