Jak zamontować huśtawkę w mieszkaniu?

[Głosów:1    Średnia:2/5]

Huśtawka w domuHuśtawka ogrodowa to wspaniała rzecz. Jeśli chodzi o wersję dla dzieci, to mogą dzięki niej świetnie się bawić przed własnym domem. Natomiast dorośli również bardzo lubią chwile relaksu na nieco większych ławkach z oparciem, najlepiej wyłożonych miękkimi poduszkami. Jednak kiedy kończą się ciepłe dni trzeba się także pożegnać z przyjemnościami związanymi z przebywaniem na huśtawce. A może jednak nie? Przecież można zamontować huśtawkę w domu!

Pokojowe przedmioty do huśtania mogą być dość różnorodne. Zanim jednak wybierze się któryś z nich warto zastanowić się gdzie oraz jak zawiesić huśtawkę w domu. Zasadniczo są dwie możliwości, w każdym razie jeśli chodzi o huśtawki pokojowe dla dzieci. Można wykorzystać futrynę drzwi albo huśtawka może zwisać z sufitu. Jeśli chodzi o futrynę, to wkręca się do niej stalowe haki z „pętelkami” na końcach lub instaluje specjalny drążek rozporowy. To dobre miejsce dla mniejszych huśtawek, które najczęściej zrobione są z tworzywa sztucznego lub drewna. Z kolei jeśli zdecydujemy się na zawieszenie huśtawki w pokoju dziecka, to na pewno należy zwrócić uwagę na to, z czego i jak zrobiony jest sufit. Jeśli na przykład sufit jest podwieszany, to na pewno nie należy instalować w nich haka do zawieszenia huśtawki. Jednak jeśli uznamy, że jest wystarczająco wytrzymały, to należy użyć dużego i długiego kołka rozporowego, a następnie wkręcić hak. Wtedy można już wieszać huśtawkę. Bardzo ważne jest to, żeby nigdy nie przekraczać dopuszczalnego obciążenia haka i huśtawki. Natomiast te znajdujące się w pokoikach dziecięcych często mają postać namiocików lub kół. W każdym razie pozwalają na różne ciekawe zabawy.

Oczywiście dorosła osoba również może sprawić sobie huśtawkę w mieszkaniu czy w domu. Bardzo ciekawie wyglądają wiszące fotele, kosze czy ławy. Można również pomyśleć o hamaku. Wszystko zależy od tego ile mamy miejsca oraz jakie jest wystrój i charakter danego pokoju. Z pewnością wieszając huśtawkę dla dorosłej osoby należy użyć jeszcze bardziej wytrzymałych haków. Jeżeli jednak ktoś w ogóle boi się takiego rozwiązania, to może poszukać ładnej huśtawki na specjalnym stojaku czy stelażu, która oczywiście będzie odpowiednia do domu czy mieszkania. Wolnostojące huśtawki ogrodowe spotykane są dosyć często. Stawia się je również na przykład na tarasach. Huśtawka do domu musi być na tyle mała i zgrabna, żeby nie zajmowała zbyt dużo przestrzeni i rzecz jasna, żeby można było się na niej chociaż trochę pobujać. Jeśli uda się taką znaleźć, to na pewno będzie źródłem dużego zadowolenia i przyjemności mieszkańców domu.

Udostępnij na:
0
0