Jak zrobić altankę z kamienia polnego?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

altanka-z-kamieniaW ogrodach bardzo często budowane są altanki, które mogą być miejscem wypoczynku oraz grillowych spotkań w letnie wieczory. Domki ogrodowe stają się coraz bardziej popularne i mogą być budowane z różnych materiałów. Jeśli szukasz ciekawego pomysłu na zbudowanie altany, koniecznie zapoznaj się z projektami altan z kamienia polnego. Takie budowle prezentują się niezwykle stylowo, a ponadto idealnie wpasowują się w wygląd praktycznie każdego ogrodu.

Kamień polny jest bez wątpienia jednym z najstarszych materiałów wykorzystywanych do budowy różnych obiektów. Surowiec ten swoją nieprzemijającą popularność zawdzięcza przede wszystkim niebywałej trwałości. Nie sposób jednak nie wspomnieć także o unikalnych walorach estetycznych kamienia polnego, dzięki którym nasza ogrodowa altana będzie wyróżniała się niepowtarzalną stylistyką. Do budowy altany ogrodowej z kamienia polnego dodatkowo warto wykorzystać elementy drewniane, które będą ciekawie prezentować się w połączeniu z kamieniem.

Wcześniej warto poznać kilka przykładowych projektów. Być może zainteresuje nas przydomowa altana w stylu japońskim, a może sięgniemy po łatwe konstrukcje drewnianej altanki z ławką. Decydując się na altanę z kamienia polnego warto dodatkowo wiedzieć, że materiał jest łupliwy, więc można go z powodzeniem poddawać obróbce. W ten sposób uzyskamy wiele ciekawych elementów, takich jak chociażby kostka lub łupek. Przystępując do budowy altanki najpierw warto wyznaczyć miejsce w ogrodzie, w którym stanie nasz ogrodowy domek. Kolejnym krokiem będzie wykopanie fundamentów. Prace te możemy przeprowadzić samodzielnie, ale jeśli chcemy zaoszczędzić nieco czasu, wówczas warto zdecydować się na wynajęcie profesjonalnej ekipy budowlanej. Kopania fundamentów wymagają przede wszystkim murowane domki działkowe z poddaszem. Ściany takiej altany można postawić z kamienia polnego, natomiast dach dobrze jest wesprzeć na solidnych belkach stropowych. Dach może mieć różny kształt, ale najprostszy w wykonaniu będzie dach dwuspadowy.

Z kamienia polnego możemy wykonywać nie tylko ściany czy podmurówkę altanki. Materiał ten świetnie sprawdzi się także do budowy grillów lub pieców. Praktyczna altanka z grillem, wędzarnią, kominkiem może powstać właśnie na bazie kamienia polnego, ale komorę paleniska najlepiej wyłożyć płytkami szamotowymi. Jeśli nasza altana będzie przekraczała powierzchnię 25 metrów kwadratowych, wówczas koniecznie pamiętajmy o uzyskaniu pozwolenia na jej budowę. Budowa altanki a prawo to dość istotna kwestia, o której nie należy zapominać.

Udostępnij na:
0
0