Jak zrobić wazon z papierowej wikliny?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Wazon z papierowej wiklinyKażdy chce mieć w swoim domu ładne przedmioty. Natomiast robi się naprawdę interesująco, kiedy okazuje się, że część z nich potrafimy zrobić sobie sami. Jednym z przykładów mogą być rzeczy z papierowej wikliny. Natomiast najpierw trzeba ją przygotować. Potrzebne są do tego gazety, które przecinamy poziomo na cztery części. Następnie zwijamy je za pomocą patyka do szaszłyków. Niezbędna jest tu precyzja i cierpliwość. Końcówkę papieru smarujemy klejem i przyklejamy – pierwszy element gotowy! Jeszcze kilkadziesiąt takich i można zrobić wazonik.

Papier można wykorzystać do wykonania wazonu orgiami czy decoupage, ale wyplatanie z papierowej wikliny jest również bardzo ciekawe.

WAZON Z PAPIEROWEJ WIKLINY – KROK 1 – WYKONANIE DNA

Zaczynamy od przygotowania dna. W tym celu przekłada się po 6 rurek w pionie i w poziomie, tak żeby tworzyły kratki. Stawiamy na nich słoik i wykonujemy brzeg na dole. Robi się to tak samo, jak w przypadku wyplatania koszyka z prawdziwej wikliny.

WAZON Z PAPIEROWEJ WIKLINY – KROK 2 – ŚCIANKI

Dalej używając splotu ósemkowego tworzy się ścianki. Prawdopodobnie rurki okażą się zbyt krótkie. Wówczas dokłada się do nich kolejne. Na wszelki wypadek warto je podkleić. W momencie, gdy cały słoik będzie już opleciony przychodzi czas na zrobienie kołnierza wazonu. Rozchyla się wówczas pionowe rurki i wyplata kilka rzędów. Końcówkę wyplata się podwójną rurką tworząc grubszy warkocz.

WAZON Z PAPIEROWEJ WIKLINY – KROK 3 – WYKAŃCZANIE

Odstające na końcówkach rurki przycinamy i podklejamy. Dzięki temu, że wewnątrz jest słoik można trzymać w takim wazonie nawet prawdziwe kwiaty. Ciekawy wazon ze słoika można zrobić również owijając go ściśle sznurkiem. Czyli okazuje się, że ze zwykłych rzeczy, których używamy na co dzień, można zrobić coś bardzo ładnego.

Wykonanie wazonu z wikliny papierowej wymaga trochę pracy, a także zdobycia umiejętności wyplatania. Nie jest to jednak bardzo trudne, z pewnością może być natomiast niezwykle wciągające. Kiedy zacznie się robić rzeczy, które są udane i na dodatek mogą być przydatne, chce się tworzyć ich coraz więcej. W takiej sytuacji można poradzić tylko jedno – trzeba gromadzić dużo gazet.

Udostępnij na:
0
0