Jaki kolor płytek do małej łazienki?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

urzadzanie-malej-lazienkiŁazienka jest bez wątpienia jednym z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu oraz mieszkaniu. Podobno to właśnie w łazience spędzamy około dwóch lat w ciągu całego życia. By zaaranżować przyjazną, rodzinną oraz funkcjonalną łazienkę, wcale nie są do tego celu potrzebne drogie sprzęty. Wręcz przeciwnie, wystarczy postawić na najnowsze trendy aranżacyjne, a nasza łazienka zmieni się nie do poznania!

Większość z nas jest właścicielami niewielkich łazienek. Wówczas na kilku metrach kwadratowych musimy pomieścić wszystkie najpotrzebniejsze sprzęty, jak więc dodatkowo sprawić, by takie pomieszczenie było w pełni przytulne?

Przede wszystkim warto wiedzieć, że za pomocą kolorów, wzorów oraz światła można poprawić proporcje właściwie każdej niedużej łazienki. Połączenie odpowiedniej kolorystyki sprawi, że nasza łazienka może stać się optycznie większa lub dłuższa. Aranżacje łazienkowe z płytkami są obecnie bardzo różnorodne. Małe łazienki można poszerzać również za pomocą luster, które mogą pojawiać się na równoległych do siebie ścianach. Niewątpliwie jednak najprostszym sposobem na zmienienie proporcji pomieszczenia łazienkowego jest dokładne dobranie kolorystyki.

Warto wiedzieć, że ciemne kolory zmniejszają przestrzeń, dlatego warto ich unikać. Jeśli jesteśmy posiadaczami niedużej łazienki, nie inwestujmy więc w czarne płytki ceramiczne z nadrukiem. Takie kafelki sprawią, że wnętrze stanie się znacznie mniejsze pod względem optycznym. Zdecydowanie lepszym wyborem będą jasne, pastelowe płytki, które powiększą całą przestrzeń. Może to być glazura i gres z brokatem, można również zdecydować się na kupno płytek białych z ciekawymi ornamentami. W małych łazienkach niezbyt dobrze będą prezentować się płytki o ciemnych, zdecydowanych oraz nasyconych barwach. Świetnie za to powinny sprawdzić się kafelki w kolorach zimnych, pastelowych oraz rozbielonych. Warto też postawić na kolory ciepłe – żółte, czerwone, pomarańczowe.

Nie bez znaczenia jest także rodzaj płytek, który wybierzemy. Łazienki są na ogół pomieszczeniami o dość dużej wilgotności, dlatego niedrogie płytki podłogowe drewnopodobne raczej nie będą najlepszym rozwiązaniem. Zdecydowanie lepszym wyborem będą kafelki ceramiczne, zwłaszcza, iż obecnie są nam one oferowane w bardzo różnorodnych rozmiarach, kolorach oraz wzorach. Można również postawić na nowoczesny gres, który w pomieszczeniach prezentuje się bardzo stylowo i elegancko.

Udostępnij na:
0
0