Jaki stół kupić: okrągły, kwadratowy czy prostokątny?

[Głosów:1    Średnia:5/5]

jadalnia-w-stylu-orientalnymNikt chyba nie zaprzeczy, że stół jest najważniejszym meblem w każdym domu. To przy stole zbierają się całe rodziny, przy stole spędzamy wzruszające uroczystości, spożywamy potrawy świąteczne lub po prostu jesteśmy z bliskimi w rozmowie. Zatem wybór stołu powinien być równie poważnie przemyślany jak wybór innych mebli do domu. To jaki stół stanie w naszym domu, uzależnione jest od przestrzeni jaką dysponujemy. Ważne jest także to czy stół stanie w kuchni czy w pokoju dziennym.

Rodzajów stołów jest wiele. Tym najbardziej klasycznym jest stół prostokątny. Jeśli chcemy wstawić stół do dużego pokoju dziennego, warto zdecydować się na duży, solidny i funkcjonalny stół rodzinny. Z pewnością taki duży stół posłuży nam na lata. Inaczej sprawa wygląda w przypadku, gdy stół ma stanąć w małej kuchni. Wówczas do wyboru mamy wiele nowoczesnych wymyślnych kształtów. Możemy zdecydować się na składane stoliki, które zawsze możemy rozłożyć do spożywania większych posiłków. Stół najlepiej ustawiać na środku pomieszczenia o ile to tylko możliwe. Jeśli przysuniemy stół do ściany lub ustawimy go w rogu, zajmiemy miejsce i nie będziemy mieli pełnego dostępu do całego stołu.

Dostęp do stołu powinien być zawsze swobodny z każdej strony. W dużych pomieszczeniach idealnie sprawdzają się stoły okrągłe. Okrągłe stoły są bardzo eleganckie i stylowe, swoim kształtem podkreślają charakter wnętrza. Styl stołu zawsze musi współgrać z pozostałymi meblami, zwłaszcza jeśli są to krzesła w stylu indygo. W zależności od tego w jakim stylu urządzone jest mieszkanie taki stół musimy dokupić.

Do stylu orientalnego idealnie pasują proste, ale solidne i ciężkie stoły. Mówi się, że posiłki są najważniejszą częścią życia każdego człowieka zaraz po równie ważnym śnie. Zatem trzeba zadbać o to, aby miejsce spożywania posiłku było idealnie urządzone i wzbudzało pozytywne emocje i nastrój. Zatem jak urządzć jadalnię? warto pomyśleć o tym, że to miejsce nie jest tylko zwykłym miejscem do spożywania posiłków, ale że jest to także stylowy artyzm nas samych.

Warto pomyśleć także o dekoracjach wokoło miejsca jadalnego, aby w całości miało wyjątkowy styl. Można przykładowo powiesić lustro z Indii na przeciwko stołu lub rozłożyć w jadalni arabski dywan. Zasada w urządzaniu miejsca jadalnego jest taka, że jeśli mamy małe pomieszczenie i musimy połączyć je z kuchnią. Odróżnijmy tę kuchnię jakimiś innymi elementami. Całe mieszkanie ma tworzyć jedną całość w stylu, jednak w przypadku łączenia warto zaakcentować kuchnię czyś odmiennym jednak nie odbiegającym od stylu głównego. Pięknie mieszkać – to cel każdego kto planuje urządzać własne mieszkanie. Warto rozeznać się jakie są style w meblach i znaleźć ten idealny dla nas samych, może to będą meble arabskie lub indyjskie.

Udostępnij na:
1
0