Komplet wypoczynkowy w stylu francuskim

[Głosów:1    Średnia:5/5]

meble francuskie antyczneStyl francuski cieszy się obecnie dużym zainteresowanie. To kapitalna propozycja dla osób, które doceniają szykowne przestrzenie, które nawiązują do minionych epok. Taki styl sprawdzi się nie tylko w przestronnych domach, ale i w mieszkaniach. Jednym z ważnych elementów stylu francuskiego są eleganckie komplety wypoczynkowe. Gdy chcesz urządzić salon w tym właśnie nurcie, to prawdziwy must have. Na co warto się zdecydować!

Jednym z wyznaczników stylu francuskiego są tak zwane ludwiki – meble nawiązujące swoją nazwą do Ludwika XVI, króla Francji. Styl pochodzący od nazwy tego władcy określany jest też jako barokowy klasycyzm.

 

Jest to styl, który cechuje się efektownymi dekoracjami, na przykład ornamentami nawiązującymi do klasyki – wieńcami laurowymi, girlandami, rozetami, także charakterystycznym elementem są wysokie i żłobione nóżki mebli, głównie proste, ale w przypadku mebli francuskich możemy też spotkać się z nóżkami wygiętymi. Do wykańczania mebli takich jak fotele, podnóżki, sofy stosowano głównie aksamit czy żakardy, także pikowane z użyciem obciągniętych taką samą tkaniną guzików.

 

Takie meble wypoczynkowe możemy zakupić również i teraz. Są one oferowane przez wiele firm, zarówno znajdziemy je w kolekcjach popularnych producentów mebli, jak i możemy kupić je w wyspecjalizowanych sklepach. Wystarczy tylko wpisać do wyszukiwarki internetowej słowa „meble francuskie Warszawa”, aby zapoznać się z różnymi ofertami w stolicy. Ponadto możemy robić zakupy przez internet z dostawą do domu.

 

Komplety wypoczynkowe w stylu francuskim nie są tanie, ponieważ do ich wykonania potrzeba dużo czasu na ręcznie wykończenie elementów. Do wyboru mamy sofy na wysokich nóżkach, których ramy wyróżniają się opływowymi kształtami i dekorowane są ornamentami, możemy też zdecydować się na rozłożyste fotele oraz dopasowane podnóżki. Do tapicerowania mebli stosuje się głównie sztuczny aksamit o wysokiej wytrzymałości, tkaniny żakardowe lub płócienne. Gdy meble będą wykonane na zamówienie, można najczęściej wybrać kolorystykę.

Udostępnij na:
1
0