Kuchenka gazowa w niskiej cenie – co wybrać?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Gaz jest najtańszym sposobem na gotowanie. Również kuchenki wykorzystujące gaz nie są drogie. To powoduje, że cieszą się one największą popularnością. Jak wybrać wobec tego najlepszą kuchenkę gazową, która będzie mogła zmieścić się w ograniczonym budżecie?

Producenci, zarówno polscy, jak i zagraniczni, w ofertach posiadają różnorodne kuchenki gazowe, które różnią się pomiędzy sobą swoją konstrukcją, wykończeniem, liczbą palników i, oczywiście, cenami. Znalezienie dobrej kuchenki gazowej, która nie będzie droga, może okazać się jednak wyzwaniem.

Przede wszystkim trzeba wziąć pod uwagę swoje oczekiwania oraz miejsce, w którym dana kuchenka ma być ustawiona. Kuchenki gazowe można kupić w wersji zarówno wolnostojącej, jak i również do zabudowy wraz z dopasowanym piekarnikiem – kuchenka do zabudowy to jednak dość duży koszt. Gdy zależy ci na niskiej cenie, w takiej sytuacji najlepszym wyborem jest kuchenka wolnostojąca, także razem z piekarnikiem. Za najtańsze modele tego rodzaju trzeba zapłacić około 600-700 złotych w zależności od tego, czy piekarnik jest elektryczny czy gazowy. Gdy planujesz pieczenie ciast, warto zdecydować się na piekarnik elektryczny, który łatwiej utrzymuje temperaturę oraz posiada szeroką gamę funkcji.

Jeżeli jednak i taka kuchenka będzie dla ciebie zbyt droga, w takiej sytuacji rozwiązaniem może być zakupienie kuchenki nastawnej – taka turystyczna kuchenka jest często wybierana do domków letniskowych, ponieważ jest bardzo tania i łatwa w przenoszeniu. Kuchenka nastawna może być jednopalnikowa, może mieć dwa palniki, trzy palniki czy też cztery palniki. Wprawdzie takie kuchenki nie mają piekarnika, ale za to są bardzo tanie – ceny rozpoczynają się od około 65 złotych za modele jednopalnikowe.

Pamiętaj również o tym, żeby zapoznać się z różnymi modelami kuchenek i sprawdzić ich ceny w wielu sklepach, ponieważ ceny pomiędzy poszczególnymi sklepami mogą różnić się nawet o kilkadziesiąt złotych. Jeżeli nie chcesz przepłacać, masz przed sobą wiele propozycji – życzymy udanych zakupów!

Udostępnij na:
0
0