Kwiaty doniczkowe do mieszkania i biura

[Głosów:0    Średnia:0/5]

mala roslina do mieszkaniaRośliny doniczkowe mogą ożywić każde wnętrze. Dlatego ustawiamy je zwykle w każdym z pokoi, w kuchni, a nawet w łazience. Jednak warto, żeby kwiaty doniczkowe umilały nam swoim widokiem czas także podczas w pracy. Powinny w związku z tym stać także w biurach. Zarówno w domu, jak i w biurze są one również elementem aranżacji danego pomieszczenia. Powinny do niego pasować i ozdabiać je. Oczywiście bardzo ważne jest także to, żeby każdy kwiatek doniczkowy stał w takim miejscu, w którym będzie miał zapewnione wszystko co jest mu potrzebne do rozrostu.

Na pewno roślinom domowym poświęca się więcej czasu niż tym, które znajdują się w biurze. Ponieważ w miejscu, gdzie się pracuje nie ma warunków na częste przesadzanie, nawożenie, zraszanie, walczenie ze szkodnikami itd. najlepiej postawić tam raczej mało wymagające rośliny doniczkowe. Nawet jeśli zdarzy się tak, że w natłoku obowiązków nikt nie będzie pamiętał o ich podlaniu nie powinno im to zaszkodzić. W biurze różnie też bywa ze światłem i temperaturą, ale mają one być przede wszystkim takie, żeby zapewnić wszystkim komfort pracy. Lepiej więc wybrać rośliny, które są elastyczne również pod tymi względami. Do cieniolubnych roślin domowych należą na przykład bluszcz czy dracena, jednocześnie nie są też bardzo wymagające jeśli chodzi o podlewanie. Podobnie zresztą jak aloes, drzewko szczęścia, trzykrotka, zielistka czy zygokaktus. Nie oznacza to jednak, że można całkowicie zapomnieć o potrzebach tych roślin. Nawet plastikowe kwiatki potrzebują tego, żeby co jakiś czas zetrzeć z nich kurz…

Oczywiście są osoby, które również w domu wolą mieć mniej wymagające rośliny, bo na przykład sporo podróżują. Są też jednak prawdziwi pasjonaci kwiatów doniczkowych i balkonowych, którzy wiedzą wszystko na temat ich pielęgnacji. Takie osoby na pewno mogą sobie pozwolić na hodowanie wymagających i pięknych roślin kwitnących lub tych o wyjątkowo oryginalnych liściach. Tak to już zwykle jest, że im ciekawsza roślina, tym więcej opieki wymaga. Ale kiedy już azalia, skrzydłokwiat, storczyk czy gardenia zakwitnie jest to prawdziwym powód do dumy. Potrzebują one do tego dużo światła lecz jednocześnie nie lubią nadmiaru promieniowania słonecznego. Jeśli jednak ktoś jest niecierpliwy, a chce cieszyć się pięknymi roślinami cały czas powinien wybierać te o oryginalnych liściach, na przykład: aglaonemę, difenbachię, fikusa, jukkę, marantę, sansewierię czy zielistkę. Natomiast koniecznie trzeba pamiętać, że difenbachia ma szkodliwe właściwości. Zresztą nie jest to jedyna roślina domowa, która może powodować zatrucie lub podrażnienie oczu czy skóry.

Udostępnij na:
0
0Dodaj komentarz