Lakierowane kafelki podłogowe

[Głosów:0    Średnia:0/5]

lakierowane kafle podlogoweEfektowna i ładnie wykończona podłoga to bez wątpienia wizytówka zadbanego i ciekawie urządzonego mieszkania. Co więcej, poprzez dobór odpowiedniego pokrycia podłogowego można również w stylowy i elegancki sposób optycznie powiększyć lub rozjaśnić całe pomieszczenie, wprowadzać do niego więcej energii i blasku.

Amatorom nowoczesnych stylizacji wnętrz warto zatem w tym miejscu polecić coraz popularniejsze obecnie oryginalne, błyszczące i lakierowane kafelki podłogowe, przypominające nieco tradycyjne szkliwione gresy, które doskonale sprawdzą się w wielu domowych pomieszczeniach użytkowych. Tego rodzaju pokrycie podłogi świetnie pasować bowiem będzie zarówno do przestronnego, słonecznego salonu, funkcjonalnie urządzonej kuchni czy eleganckiej, kameralnej łazienki.

Połyskliwe, lakierowane płytki podłogowe najlepiej sprawdza się przede wszystkim w takich miejscach mieszkania, gdzie panuje ruch o stosunkowo małym natężeniu. Nie polecamy ich zatem do przedpokoju, korytarza lub na klatkę schodową, bowiem poprzez intensywne ścieranie z pewnością szybko stracą swój blask i nietuzinkowy, dekoracyjny charakter. W pomieszczeniach przejściowych oraz w miejscach, gdzie często używa się różnego rodzaju detergentów czy środków chemicznych tego rodzaju kafelki narażone są również na matowienie, powstawanie brzydkich zarysowań czy pęknięć.

O wiele korzystniej będzie zatem wybrać takie błyszczące, ozdobne kafelki do salonu, pokoju gościnnego lub jadalni. Jeśli zdecydujemy się na ich ułożenie w dobrze nasłonecznionym pomieszczeniu, uzyskamy również piękne, świetlne refleksy, ładnie pasujące przede wszystkim do chłodnych w swojej aranżacji, nowoczesnych wnętrz w stylu skandynawskim lub śródziemnomorskim. Zależnie od własnych upodobań i preferencji, kafelki takie możemy również w pomysłowy i ciekawy sposób połączyć z matowymi lub porowatymi płytkami antypoślizgowymi w ciekawych kształtach i kolorach oraz odpowiadających naszym potrzebom rozmiarach.

Ciekawy efekt uzyskamy niewątpliwie także poprzez zestawienie dwukolorowych kafelków w formie eleganckiej szachownicy lub wybranie dekoracyjnego wzoru na podłogę. Również efektowne i stylowe, lakierowane płytki bez fug ciekawie prezentować się będą w rożnych pomieszczeniach, szczególnie jeśli wpleciemy pomiędzy nie kilka dekoracyjnych, na przykład orientalnych kafli lub ceramicznych dekorów z ciekawym motywem roślinnym, kwiatowym lub geometrycznym.

Udostępnij na:
0
0