Legowisko dla kota na parapet

[Głosów:0    Średnia:0/5]

legowisko-na-okno-dla-kotaO tym, że koty są bardzo pomysłowe i w żadnym razie nie można się z nimi nudzić, wie chyba każdy. Aby się o tym przekonać, wystarczy przejrzeć zdjęcia zamieszczane na stronach internetowych, ukazujące sympatyczne futrzaki w akcji. Potrafią przyjmować najróżniejsze pozy, nieraz bardzo zabawne, wszystkim się interesują, a ich ciekawość owocuje tym, że właściciele często nie mogą we własnym mieszkaniu znaleźć pupila. A kot może spać w różnych dziwnych miejscach. Jeśli chce się ukryć przed całym światem i ma taką możliwość wejdzie do szafy, przesypiając w niej cały dzień. Nierzadko koci obserwator, chcąc mieć wszystkich na oku, zwiedza szafy, półki i pawlacze a i tak potrafi się spokojnie wyspać, kiedy znuży go przypatrywanie się temu, co dzieje się wokół niego.

Właściciele kotów, wiedzą już doskonale, gdzie szukać swoich małych kudłatych przyjaciół, jeśli ciężko wywabić ich z kryjówki, nawet największym smakołykiem. Koty śpią więc w różnych miejscach, także w umywalkach, kiedy jest im latem za gorąco, a zimą chętnie kręcą się przy kaloryferach, a pewnie wolałyby piece, gdy tymczasem tych już w naszych domostwach i mieszkaniach ciężko uświadczyć. Mimo, iż koty zawsze znajdą sobie miejsce do snu i wypoczynku, warto samemu pomyśleć nad wygodnym kocim legowiskiem.

Pluszowe domki z drapakami, wygodne kocie łóżka jako ekskluzywne legowiska oraz transportery dla kotów, bywające także ich schronieniem w domu czy mieszkaniu, to tylko mała garstka propozycji. Podobnie jak pomysłowość kocia, także inwencja w zakresie tworzenia miejsc, w których kociaki mogą się wylegiwać, nie zna granic. Bardzo znamienitym i trzeba przyznać praktycznym jest idea stworzenia legowiska kociego na grzejnik. Jest ono specjalnie skonstruowane tak, aby dało się założyć na kaloryfer i usztywnione, dając zwierzęciu możliwość stabilnego przebywania na nim. Przy tym odczuwa on ciepło, emitowane przez kaloryfer.

Z kategorii wiszących należy również wymienić pomysłowy koci hamak. To propozycja raczej dla lekkich kotów, a samo legowisko jest ponętnie miękko wyściełane i wieszać je można w dowolnym miejscu, nawet na klamce drzwi od pokoju. Hitem są również podgrzewane legowiska dla kota, jednak ten potrafi sam emitować tyle ciepła, że raczej nie warto przyzwyczajać go do zbędnego ogrzewania. Wyjątkiem są sytuacje, kiedy mamy w domu malucha, dopiero co przyniesionego, który jeszcze może tęsknić do matki. Aby ułatwić mu zasypianie, na początek takie legowisko podgrzewane to dobra metoda na spokojny cen kociaka.

Natomiast dla bezdomnych kotów w naszej okolicy warto skonstruować w miarę możliwości ciepłe budy dla zwierząt, które zwłaszcza przed zimą będą dla nich prawdziwym wybawieniem.

Udostępnij na:
0
0