Modne motywy na pościeli

[Głosów:0    Średnia:0/5]

motywy na pościeli

Jedni mogą twierdzić , iż pościel jest w zasadzie mało istotnym i wyłącznie czysto praktycznym elementem wyposażenia każdego domu. Wiele osób dobiera jedynie kolor pościeli do kolorystyki sypialni i pozostałych pokojów, niektórzy wybierają pościel ze względu na materiał, z jakiego jest uszyta. Miłośnicy wygody i swobodnego luzu wybierają najczęściej naturalną pościel bawełnianą lub z kory, która przepuszcza powietrze, nie podrażnia skóry i zapewnia odpowiednią wymianę powietrza. Amatorzy pięknych i wytwornych wnętrz wybiorą zapewne do sypialni niezwykle wytworną pościel atłasową lub jedwabną, błyszczącą, delikatną i aksamitną w dotyku. Poza tkaniną pościelową i kolorami warto zwracać uwagę także na wzornictwo pościeli.

Wśród modnych wzorów i motywów na pościel panuje duża różnorodność. Z jednej strony wraca moda na romantyczne motywy kwiatowe, a z drugiej strony producenci pościeli wprowadzają ciekawe kombinacje wzorów geometrycznych. Biała pościel w delikatne, małe kwiatuszki to idealna pościel do jasnych sypialni o białych meblach i o staroświeckim, białym, drewnianym łóżku. Znakomicie w takiej sypialni wygląda także romantyczna biała pościel w czerwone lub różowe różyczki w dobrym, starym stylu. Jeśli przy pomocy pościeli chcemy nieco urozmaicić wnętrze sypialni, wprowadzić do niej więcej kolorów, możemy śmiało kupić pościel z motywem kwiatowej łąki. Taka kwiatowa pościel znakomicie komponuje się ze ścianami w kolorze niebieskim, ciemnoróżowym, fiołkowym, ale i beżowym, jasnoróżowym, kremowym.

Odmienny modny motyw na pościeli to z pewnością wzory geometryczne. Producenci pościeli odważnie i pomysłowo łączą intrygujące kolory pościeli z powtarzającym się motywem figur geometrycznych. Czarna pościel z czerwonymi i białymi figurami geometrycznymi, połączenie koloru niebieskiego z żółtym, szarości z fioletem, brązu z niebieskim lub bieli z kolorowymi figurami.

Świetnie prezentuje się także modna ornamentyka etniczna, folkowa na pościeli. Pościel z inspiracjami rustykalnymi i ludowymi to niezwykle oryginalne rozwiązanie. Mamy tu do wyboru kwiaty i wycinanki niczym z Łowicza, rosyjskie „matrioszki”, ludowy motyw róż lub etniczne wzory indyjskie lub dalekowschodnie.

Udostępnij na:
0
0Dodaj komentarz