Najnowsze trendy w urządzaniu łazienki

[Głosów:1    Średnia:5/5]

pastelowe kolory na scianieUrządzanie łazienki może być znakomitym sposobem na eksperymentowanie z najnowszymi trendami w aranżacji wnętrz oraz świetną okazją na wyrażenie swojej osobowości poprzez wyposażenie własnego mieszkania.

Najnowsze trendy w aranżacji wnętrza łazienki są różnorodne. Po okresie kolorowych i barwnych inspiracji nastał czas na nowoczesny minimalizm i surową prostotę. Łazienka w stylu nowoczesnym cechuje się maksymalną funkcjonalnością, minimalistycznym wyglądem i brakiem zbędnych ozdób, wykończeń, dodatków i kolorów.

NOWOCZESNY DESIGN ŁAZIENKI

W nowoczesnej łazience dominuje stal i szkło oraz elementy drewniane, a główne kolory płytek i mebli łazienkowych to czerń, szarość, grafit i srebro. Stalowe, gładkie powierzchnie, dużo szkła i przezroczystych elementów to styl nowoczesnej łazienki. Bardzo modne jest również przechodzenie ściany w podłogę – płytki ścienne są takie same jak płytki podłogowe i nie widać połączeń – fug między nimi. W nowoczesnej łazience kabina prysznicowa jest zrobiona z przezroczystego materiału, a meble wykonane są z płyty MDF z powłoką akrylową. Popularnym trendem są również meble łazienkowe podwieszane zamiast mebli stojących.

JAKIE WYBRAĆ KOLORY ŚCIAN?

Jeśli nie jesteśmy zwolennikami nowoczesnej, minimalistycznej surowości możemy zdecydować się na inny modny trend w aranżacji łazienki – mianowicie łazienka ekologiczna. W łazience w stylu ekologicznym dominują przede wszystkim kolory natury – stonowana zieleń, brązy, beże, piaskowa żółć, pastelowe kolory jesieni – pomarańczowy, żółty. W łazience w kolorach jesieni z pewnością nie będzie ostrych kontrastowych kolorów, a łagodne, zharmonizowane barwy płytek ściennych i podłogowych oraz mebli łazienkowych. Stonowane barwy płytek można urozmaicić interesującą fakturą płytek – zamiast szkliwionych płytek z połyskiem można zdecydować się na płytki matowe imitujące kamień, tkaninę lub wypukle niczym starodawne kafelki łazienkowe. Również modne są obecnie płytki podłogowe imitujące drewno lub kamień – jednocześnie nowoczesne i nawiązujące do natury.

CZY DREWNO SPRAWDZI SIĘ W ŁAZIENCE?

Coraz powszechniej również drewno jest stosowane w łazience. Drewniane podłogi w łazience lub drewniane blaty pod umywalkę są coraz popularniejsze wśród miłośników naturalnych, przyjaznych materiałów. Odpowiednio zaimpregnowane drewno (specjalnymi olejami) będzie służyło nam długie lata mimo wody i wilgoci ciągle występujących w łazience. Również modne są drewniane meble łazienkowe, które znakomicie ocieplają chłodne zazwyczaj i surowe wnętrze łazienki. Znakomicie do takich łazienek ekologicznych nadają się rośliny doniczkowe – paprocie, sitowie i gatunki bagienne.

Udostępnij na:
0
0