Jak zrobić ogrzewanie podłogowe do domu?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Ogrzewanie podłogowe„Jaki rodzaj ogrzewania będzie optymalnym rozwiązaniem dla mojego domu?” – między innymi takie pytania zadaje sobie zdecydowana większość inwestorów już na etapie projektowania budynku mieszkalnego. Tutaj z pomocą przychodzi im rynek systemów grzewczych. Ich producenci oferują obecnie dla swoich klientów zarówno nowoczesne, jak i tradycyjne rozwiązania (w udoskonalonej formie) grzewcze. Warto jednak bliżej zatrzymać się przy temacie niezwykle popularnego w ostatnich latach w Polsce ogrzewania podłogowego. Jak wiadomo funkcjonuje ono zarówno w formie wodnej, jak i elektrycznej. Oto porównanie ofert:
TANIE OGRZEWANIE WODNE

Ten niezwykle trwały i funkcjonalny system grzewczy znajduje swe zastosowanie nie tylko w jednorodzinnych budynkach mieszkalnych, ale również w budownictwie przemysłowym. Instalację stanowią tutaj rury grzejne, pokryte warstwą jastrychu (wylewki o grubości 6 cm), przez które przepływa gorąca woda. Ogrzewanie to jest przede wszystkim znacznie tańsze od jego elektrycznego odpowiednika – na poziomie inwestycyjnym oraz eksploatacyjnym. Instalacja wodnej „podłogówki” nie tylko pozwala na spore oszczędności w zużyciu energii, ale również w dużej mierze przyczynia się do podniesienia komfortu estetyki wnętrz poszczególnych pomieszczeń – z racji tego iż jest schowana pod podłogą. Jej dodatkowym atutem jest ponadto wzorowa współpraca z innymi, w pełni ekologicznymi i ekonomicznymi urządzeniami grzewczymi takimi jak np. pompy ciepła.
  ZALETY ELEKTRYCZNEGO OGRZEWANIA DOMU

Elektryczny system ogrzewania podłogowego mimo iż na etapie eksploatacyjnym jest przedsięwzięciem dość kosztownym, posiada również sporo plusów. Taki nowoczesny system grzewczy w budynkach mieszkalnych może być stosowany zarówno jako ogrzewanie podstawowe, jak i uzupełniające. W zdecydowanej większości przypadków to jednak ta druga opcja znajduje największe zastosowanie. Całość instalacji stanowią poszczególne elementy grzejne takie jak: specjalne kable, maty i folie grzejne (montowane pod podłogą przy pomocy odpowiedniego kleju) połączone z układem sterującym (np. sieć termostatów). Generalnie elektryczna „podłogówka” jest niesamowicie trwała (bezawaryjne działanie nawet do pięćdziesięciu lat), komfortowa oraz niezwykle prosta w codziennej eksploatacji. Wartym dodania jest również fakt iż nie wymaga ona stosowania określonego rodzaju posadzki.

Udostępnij na:
0
0



Dodaj komentarz