Oryginalne ozdoby i akcesoria z wikliny

[Głosów:0    Średnia:0/5]

W Polsce wreszcie powraca moda na wyroby z tradycyjnej, ekologicznej wikliny. Na rynku znaleźć można zarówno funkcjonalne kosze, kufry i skrzynie, jak również mocne i wytrzymałe meble, piękne ozdoby czy damską galanterię.

Wiklina jako surowiec używana była w naszym kraju od najdawniejszych czasów, kiedy służyła głównie do przechowywania i transportowania żywności.

Jednakże, z racji na jej trwałość, wytrzymałość oraz znaczną elastyczność, zaczęto produkować z niej najróżniejsze akcesoria o bardziej lub mniej praktycznym zastosowaniu. Obecnie z wikliny robi się niemalże wszystko, od mebli po torebki i plecaki.

Co więcej, z racji nieustannie rosnącej popularności plecionych wyrobów, ośrodki kultury proponują odwiedzającym skorzystanie z krótkich i ciekawych kursów, pozwalających na samodzielne tworzenie ozdób i dekoracji z wikliny. Nie trzeba chyba zaznaczać, jak ciekawie i oryginalnie wyglądają one na naszych świątecznych stołach, w pięknie zaaranżowanych ogrodach czy pomieszczeniach reprezentacyjnych.

Popularnymi dodatkami do mieszkań są w głównej mierze wiklinowe maty, dywaniki, funkcjonalne parawany czy nawet zasłonki i rolety okienne. Niekiedy spotkać się można również z niezwykle misternie wykonanymi, wygodnymi i przede wszystkim wytrzymałymi meblami, nie tylko ogrodowymi, ale również… salonowymi.

Znacznym powodzeniem, mimo nierzadko wygórowanych cen, cieszą się także wszelkie półki, szafki i komódki robione z elastycznej, naturalnej wikliny. Nie tylko pięknie wyglądają, ale dzięki odpowiedniej konserwacji mogą przetrwać lata. Ciekawe wzornictwo, bogata ornamentyka oraz różnorodność kształtów i rozmiarów, pozwala potencjalnym klientom na dobranie najciekawszych mebli i sprzętów do własnego mieszkania. Nawet w czasach, kiedy w modzie jest przede wszystkim stal i szkło, wiklina spisuje się znakomicie. Surowiec ten, jak żadne inny wprowadza do wnętrza kameralny nastrój i niepowtarzalny, sielski charakter.

Z tego tez powodu wiklinę niejednokrotnie łączy się właśnie z elementami metalowymi, szklanymi powierzchniami czy naturalnym drewnem. Zarówno jako uzupełnienie, jak również główny element, wiklina wygląda zawsze pięknie i niezwykle elegancko.

Udostępnij na:
0
0Dodaj komentarz