Oświetlenie do klasycznie urządzonego salonu

[Głosów:0    Średnia:0/5]

tradcyjne lampy wiszaceChociaż styl nowoczesny jest wybierany coraz częściej, to jednak klasyka nadal ma wielu wielbicieli. Aby uzyskać zachwycające swoim pięknem wnętrze, nie tylko trzeba zadbać o odpowiednie meble, a także wykończenie podłogi czy ścian, ale też o oświetlenie.

Klasyczna aranżacja najczęściej kojarzy się z bogatymi zdobieniami, ciepłymi kolorami oraz z naturalnymi materiałami, na przykład tkaninami, kutym żelazem czy szkłem. Jeżeli wobec tego interesuje cię klasyczne oświetlenie do salonu, warto poszukiwać artykułów pasujących do całości wyposażenia, aby pokój ten mógł prezentować się spójnie.

1. Oświetlenie ogólne

Najczęściej jest to rozłożysty żyrandol do salonu, który został wykonany z metalu i wykończony szklanymi kloszami. Bardzo efektownie prezentują się żyrandole 5-punktowe oraz 3-punktowe z florystycznymi zdobieniami. Można też wybrać model z żarówkami przypominającymi świeczki czy też z tkaninowymi abażurami. W klasycznym salonie to właśnie oświetlenie sufitowe powinno grać pierwsze skrzypce i przyciągać uwagę swoim unikatowym wyglądem.

2. Oświetlenie dekoracyjne

Jednak samo oświetlenie ogólne, które zapewni światło w całym pomieszczeniu, to nie wszystko. Warto również wybrać dodatkowe lampki, najlepiej z tej samej linii producenta, aby idealnie do siebie pasowały. Przy drzwiach lub kominku można wykorzystać kinkiety, dobrze sprawdzą się także lampki stołowe oraz lampy stojące, na przykład przy kanapie i fotelach. W ten sposób w salonie będzie można łatwiej stworzyć przytulny i kameralny efekt.

3. Oświetlenie punktowe

W przypadku, gdy w salonie znajdują się ważne punkty wymagające dodatkowego podświetlenia, warto wybrać odpowiednie artykuły. Dobrym wyborem mogą być lampy w formie reflektorów czy też lampy obrazowe, które mają podłużną formę i pozwalają na równomierne podświetlenie dekoracji. Można też wykorzystać nowoczesne oświetlenie LED, które jest również bardzo dyskretne – świetnie sprawdzają się oczka czy taśmy LED-owe, które dobrze współgrają z klasyczną aranżacją. Można zakupić je w kolorystyce dobranej do innych artykułów oświetleniowych.

 

Udostępnij na:
0
0