Piękne ozdoby na choinkę

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dekoracje na drzewko świąteczneNikt chyba sobie nie wyobraża Świąt Bożego Narodzenia bez choinki, gdyż nieważne jest to czy żywa, czy sztuczna, ale musi zagościć w naszym domu podczas Gwiazdki. Oczywiście, należy ją odpowiednio upiększyć, z czym nie powinno być najmniejszego problemu, bowiem okresie bożonarodzeniowym na wystawach sklepowych roi się aż od ozdób świątecznych, a ponadto zawsze możemy je jeszcze wykonać samodzielnie, np. razem z dziećmi i mieć przy tym wiele zabawy.

Jakich ozdób nie może zabraknąć na świątecznej choince?

BOMBKI Z MOTYWAMI ZIMOWYMI

Z pewnością, obowiązkowe dekoracją drzewa świątecznego są bombki. Przede wszystkim, mogą przybierać one różne kształty – bałwanków, gwiazdek, mikołajków, serduszek, szyszek, prezencików, chociaż najbardziej powszechne są chyba okrągłe ozdoby. Ponadto, cechują się one bogatą kolorystyką, a wśród modnych odcieni możemy wymienić: złoto, czerwień, błękit, biel i srebro. Oprócz gładkich bombek wyróżniamy jeszcze dekoracje z różnymi motywami, najczęściej świątecznymi, np. bałwankami, gwiazdkami. Warto także wspomnieć o tym, iż są one najczęściej wykonane ze szkła, ale coraz bardziej powszechne stają się również plastikowe wyroby z tego względu, iż są bardziej trwałe.

 

DZWONKI I ANIOŁKI Z MASY SOLNEJ LUB…. CZEKOLADY

Poza tym, na choince nie można pominąć ślicznych aniołków i dzwoneczków, które przepięknie wyglądają, gdy są wykonane z masy solnej, bowiem przypominają arcydzieło ręcznie malowane, które posiada swój niepowtarzalny charakter. Nie ulega wątpliwości to, iż należy tu jeszcze wymienić ozdobne kokardki, które najczęściej wspaniale kontrastują z kolorom pozostałych ozdób. Oczywiście, doskonałą dekoracją choinki są wszelkiego rodzaju słodkości. Mowa tu głownie o czekoladowych cukierkach, słynnych karmelach i piernikowych ciasteczkach, które wręcz rozpływają się w ustach.

POMYSŁOWE ŁAŃCUCHY CHOINKOWE

Należy także powiedzieć o łańcuchach, które przecudnie oplatają choinkę. Przede wszystkim, mogą być one wykonane z różnego tworzywa, ale ostatnio aktualne są koralikowe dekoracje. Mile widziane są też łańcuchy z bibuły, które dodatkowo mogą być przelatane słomkami, a nawet ciasteczkami. Kolejnym dodatkiem, może trochę zapomnianym w ostatnim czasie, są włosy anielskie, które pięknie mienią się we świetle. Z pewnością, najważniejszą dekoracją każdej choinki jest gwiazda betlejemska, która powinna błyszczeć podobnie jak lampki.

 

KOLORYSTYKA – KOLOROWY MISZ-MASZ CZY PRZEMYŚLANY ŁAD?

Na koniec trzeba powiedzieć o tym, iż bardzo dobrze musimy się zastanowić nad tym, w jakiej stylizacji i kolorystyce chcemy udekorować naszą choinkę. Bezwzględnie, wszystkie ozdoby muszą ze sobą współgrać, nie może też być ich za dużo ani za mało, a co najważniejsze nie powinny się gryź ze sobą kolorystycznie. Dlatego dobrym pomysłem jest przystrojenie drzewka bożonarodzeniowego, np. tylko w odcieniach złota i czerwieni albo zdecydować się na określony kształt i wielkość bombek lub wybrać wyłącznie własnoręcznie wykonane dekoracje, aby choineczka wyglądała cudnie.

Udostępnij na:
0
0