Co zrobić żeby w domu panował ładny zapach

[Głosów:0    Średnia:0/5]

zapach do mieszkaniaZapachy domostwa to aromaty nierzadko towarzyszące nam od dzieciństwa. Kojarzą się one z potrawami przyrządzanymi w rodzinnym domu oraz wieloma innymi zapachami, które z czasem stają się naszymi ulubionymi. Stąd chętnie się nimi otaczamy w postaci perfum, odświeżaczy powietrza oraz świec czy olejków służących do aromatyzowania pomieszczeń. Możliwości jest sporo a jeśli chcemy mieć miłe zapachy w domu to dobrze też wybierać takie warianty, które sprawią przyjemność także dla oka. Służą ku temu przede wszystkim świece aromatyczne.

ORIENTALNE ZAPACHY KADZIDEŁ DO MIESZKANIA

Zawierają one w sobie specjalne kompozycje olejków, które potrafią dobroczynnie wpływać na samopoczucie. W takiej formie dostępne są świece w szkle oraz kolorowe podgrzewacze. Te ostatnie niewiele kosztują a mogą stworzyć miłą atmosferę nie tylko w domu, ale i w ogrodzie lub na tarasie. Co do wytwarzania przyjemnego aromatu w domu, świetnie nadają się do tego kadzidła. Od dawien dawna wykorzystywane były do medytacji a współcześnie można je stosować do „okadzania domostw”, podczas ćwiczeń jogi i po prostu dla poprawy nastroju. Mają postać granulek, stożków i patyczków powleczonych specjalnymi substancjami, które podczas żarzenia się wydobywają zapachy. Warto zwrócić na nie uwagę, ponieważ mogą wpływać prozdrowotnie na układ oddechowy, skórę czy nawet koncentrację.

KOMINEK AROMATYZACJI POWIETRZA W POMIESZCZENIU

A jeśli ktoś nie lubi kadzideł może do gustu przypadną mu aromaty olejków eterycznych. Te substancje pochodzenia naturalnego także mają dobroczynne właściwości, z których można czerpać poprzez aromaterapię jak też kąpiel czy masaż. Do aromatyzacji powietrza zazwyczaj potrzebny jest specjalny kominek, najlepiej ceramiczny lub szklany ze szkła żaroodpornego. Podgrzewana w nim woda zaczyna parować a wraz z nią kuszące zapachy pochodzące z kilku kropel wybranego olejku. Co do kąpieli także wystarczy niewielka ilość olejku rozcieńczona w wodzie a do masażu rozpuszcza się go w naturalnej oliwie z oliwek.

DEKORACYJNE ŚWIECE ZAPACHOWE

Jak się więc okazuje zapachy mogą odgrywać ważną rolę w życiu. Te ulubione sprawiają, że poprawia się nasze samopoczucie, chęć do pracy, nasze domy przyjemnie pachną i witają gości w naszych progach. Zapachową świecę można również wykonać samodzielnie co dodatkowo sprawi przyjemność a jeśli zupełnie nie mamy do tego umiejętności najlepiej pójść od sklepu i wybrać coś odpowiadającego naszym gustom. Dodatkowo taka pachnąca świeca, na przykład żelowa, może się również okazać ciekawym prezentem dla bliskiej osoby.

Udostępnij na:
0
0Dodaj komentarz