Pokój dla nastolatka w bloku

[Głosów:2    Średnia:5/5]

jak-urzadzic-maly-pokoj-mlodziezowyKiedy mieszka się w bloku, a pokój dziecinny trzeba w pewnym momencie przerobić na pokój młodzieżowy, trzeba wykorzystać kilka sprytnych pomysłów, żeby pomieścić w nim wszystko co potrzebne. Sprawa jeszcze bardziej się komplikuje jeśli trzeba zorganizować w ten sposób pokój dla rodzeństwa. Tak czy inaczej każda mała przestrzeń, która zostanie optymalnie wykorzystana może okazać się równie funkcjonalna i ciekawa jak większe pomieszczenia. Oczywiście ważne jest również to, żeby pokój jak najbardziej odpowiadał córce czy synowi jeśli chodzi o styl, kolory, meble i dodatki.

URZĄDZENIE POKOJU DO PRACY I ZABAWY

Pokój nastolatka musi spełniać już więcej funkcji niż dziecinny. Jest nie tylko miejscem do spania i spędzania w ulubiony sposób czasu wolnego, ale także do nauki i spotkań ze znajomymi. Trzeba więc urządzić go tak, żeby było możliwe robienie w nim tych wszystkich rzeczy. Pierwsza sprawa do rozważenia to na jaki kolor pomalować ściany, aby pokój wydawał się jak największy. Z pewnością powinny to być jasne barwy. Trzeba jednak uważać, żeby nie były zbyt ostre i drażniące, bo przebywanie przez dłuższy czas w pokoju pomalowanym w taki sposób może być wręcz męczące. Ważne jest to, żeby nastoletnia osoba, do której pokój będzie należał lubiła kolory, które znajdą się na ścianach. Jeśli chodzi o meble również powinny być jasne, ale w nieco innych kolorach, a przynajmniej odcieniu niż ściany. Chodzi o to, żeby wszystko nie zlało się ze sobą za bardzo, bo wtedy pokój nie będzie miał żadnego specjalnego charakteru.

UMEBLOWANIE POKOJU W MAŁYM MIESZKANIU

Kolejne z praktycznych rozwiązań, jakie można zastosować na małej powierzchni to kupienie kanapy zamiast łóżka. Po złożeniu w ciągu dnia będzie zabierała znacznie mniej miejsca. Poza tym będzie pełniła od razy rolę wygodnego mebla do siedzenia i w związku z tym nie będą potrzebne dodatkowe krzesła. Czasami stosuje się też inne rozwiązanie, a mianowicie kupienie meblościanki ze składanym łóżkiem. Można też zamówić tego typu zabudowę ze składanym biurkiem, jednak w dzisiejszych czasach większość młodych ludzi korzysta często z komputera, który stoi na stałe na biurku. Żeby w takim razie biurko zabierało jak najmniej miejsca można kupić na przykład mebel narożny. Pośród innych pomysłów na urządzenie małego pokoju można wymienić szafki i półki zawieszone na ścianach. Chodzi o to, żeby maksymalnie wykorzystać powierzchnię na nich. Co do stolika, który może się przydać podczas odwiedzin znajomych można zorganizować mały stolik rozkładany, z którego będzie się korzystało tylko podczas ich odwiedzin. Oczywiście bardzo ważne jest też zaplanowanie jakichś oryginalnych ozdób i dodatków, ale nawet fajna lampa, zasłony w ulubione wzory czy zdjęcia w ładnych ramkach spowodują, że pokój będzie znacznie bardziej interesujący.

Udostępnij na:
2
0Dodaj komentarz