Pokój dzienny z aneksem kuchennym

[Głosów:0    Średnia:0/5]

polaczenie-aneksu-z-salonemAranżacja mieszkania tak by było ono funkcjonalne i wygodne to istotna sprawa. Musi być urządzone w sposób sprzyjający wypoczywaniu, mieszkaniu a nierzadko także i pracy zamieszkujących w nim osób. Nie zawsze jednak mamy możliwość posiadać duże, dające sporo swobody lokum. W takich mieszkaniach możliwe jest takie urządzenie każdego pomieszczenia by mogło funkcjonować oddzielnie. Natomiast kiedy ma się do dyspozycji kawalerkę lub małe mieszkanko, nie zawsze można sobie na taki luksus pozwolić. Dzielenie jednej przestrzeni na dwie nie jest już dzisiaj dla nikogo nowością. Dokładnie chodzi o połączenie aneksu kuchennego z pokojem dziennym, bo takie rozwiązania widujemy najczęściej w folderach traktujących o nowoczesnych wnętrzach.

Zamiast mieć ciemną, ciasną kuchnię, lepszym wyjściem będzie atrakcyjnie wyposażony aneks otwarty na salon. Możliwości jest bardzo dużo. Mnóstwo ciekawych rozwiązań dla bardzo małych kawalerek jak też większych pomieszczeń, pomagają tak wyposażyć przestrzeń kuchenną by służyła i przygotowywaniu jedzenia i spożywaniu posiłków. Przykładem jest zgrabny niewielki aneks z barkiem. Barek może posłużyć jako stolik lub też w formie zabudowanej jako rozgranicznik pomiędzy namiastką kuchni a pokojem dziennym.

Meble do aneksu kuchennego, zwłaszcza małego w kształcie litery U, to trudny wybór. Muszą być eleganckie i jednocześnie praktyczne. Ich wygląd jest ważny z uwagi na to, że aneks będzie tworzył jakby jedną przestrzeń z salonem. Ważne by wpasowywał się w jego charakter przynajmniej minimalnie. Chodzi o to by móc stworzyć dobre wrażenie na odwiedzających nasz dom osobach. Zabudowy kuchenne do aneksu są bardzo zgrabne. Ich układ pozwala wykorzystać każdą wolną przestrzeń tak, by było to miejsce praktyczne, zwłaszcza z uwagi na oszczędność powierzchni. Liczne szafki wiszące z dużą ilością półek, pozwalają z łatwością przechowywać dużą ilość produktów.

Nawet aneks kuchenny może spełniać funkcję wygodnej kuchni, jeśli zatroszczymy się o jego dobre wyposażenie. Pod tym kątem także ważna jest właściwie zorganizowana wentylacja. Będzie pomocna zwłaszcza w ograniczaniu zapachów jakie będą się przedostawać do salonu. Dodatkowo nie można zapominać o bezpieczeństwie, to jest sprawnie działająca wentylacja odprowadzi spaliny i opary powstające podczas gotowania na kuchence gazowej. Nie wystarczy sama kratka wentylacyjna – dobry okap kuchenny do aneksu to konieczność, żeby powietrze było dobrze oczyszczane. Pokój dzienny z aneksem może być bardzo przyjemną i użyteczną przestrzenią mieszkalną. To nowoczesny sposób na, między innymi, małe i ciężko ustawne mieszkania.

Udostępnij na:
0
0