Pokój młodzieżowy z charakterem

[Głosów:0    Średnia:0/5]

pokoj-nastolatkaWiększość projektów pokoi młodzieżowych, jakie można obejrzeć na fotografiach mają w sobie to coś. Ciężko czasami określić, co to jest, ale z pewnością widać w tym jakąś niewidzialną rękę, która kierowała układem mebli, połączeniem kolorystycznym i doborem dodatków.

Są to oczywiście przykładowe wizje, na których warto się wzorować chcąc stworzyć miłe i zarazem sprzyjające nauce jak też pracy wnętrze dla nastolatka lub nastoletniej dziewczyny.

Ukazują one przede wszystkim duży wpływ zainteresowań młodego człowieka na jego decyzje odnośnie tego, czym się chce otaczać. Upodobania muzyczne sprawiają, że aranżacje pokoju młodzieżowego może przypominać nieco studio muzyczne, stare winylowe płyty mogą pojawić się na ścianach, meble w zależności od samego gatunku muzycznego i wyrazista kolorystyka, ponieważ z muzycznymi doznaniami kojarzą się głównie silne emocje. Z kolei nastolatka o upodobaniach malarskich może chcieć samodzielnie pomalować ściany w swym pokoju i to nie koniecznie na jednolite kolory.

Każda ze ścian może mieć inną barwę lub też pojawią się na nich konkretne obrazy, wychodzące spod pędzla młodej artystki. Chłopak o upodobaniach sportowych być może zechce mieć podobiznę ulubionego piłkarza, czy koszykarza na ścianie lub przesuwanych drzwiach szafy a miłośnik motoryzacji samochody i inne dodatki z nimi związane. Rodzice nie dziwcie się, że wasze nastoletnie dzieci kierują się w takich sprawach sercem, w takim wieku przywiązuje się dużą wagę do zamiłowań, są one po części zgodne z charakterem a jeśli tak to i wnętrze, w którym się przebywa chciałoby się, aby nosiło cechy tychże zamiłowań.

Takich pomysłów może być wiele, ważne, aby meble do nauki krzesła, biurka, łóżka dobierać, co do ich funkcjonalności i w tym momencie potrzebne jest wspólne przedyskutowanie możliwych opcji. Warto mieć na uwadze nowoczesne rozwiązania aranżacyjne, czyniące nawet małe wnętrze, przestronnym i dające wiele wolnej przestrzeni. Połączenie pasji z nowoczesnymi sposobami urządzania pomieszczeń daje ciekawe efekty. Przykładem są tutaj narożne szafki z dużą ilością szuflad czy półek pomagających utrzymać porządek wśród rzeczy osobistych i jednocześnie oryginalnie prezentujące się.

Najlepszym wyjściem wydają się być meblościanki intrygująco zaprojektowane na styl minimalistyczny czy też z ozdobnymi drewnianymi i nie tylko drewnianymi dodatkami. Takie meble wielofunkcyjne zwłaszcza, jeśli wchodzi w to biurko i rozkładane łóżko, które sprytnie można złożyć chcąc zyskać większą przestrzeń. Dobrze, jeśli całość stanowi estetyczną i zgrabną całość to wprowadza harmonię do pomieszczenia i wrażenie porządku.

Udostępnij na:
0
0