Pomysł na stroik na stół wigilijny

[Głosów:0    Średnia:0/5]

latwy stroik na boze narodzenieWigilia i Boże Narodzenie to bez wątpienia jedne z najważniejszych uroczystości w ciągu roku, na które zwyczajowo przygotowujemy zarówno tradycyjne potrawy jak i efektowne dekoracje mieszkania. Do wykonania różnego rodzaju wiązanek, wieńców czy stroików wykorzystać można niemalże dowolne materiały obecne w naszych domach i znajdujące się zazwyczaj ‘pod ręką”.

Wspólnie z dziećmi możemy więc śmiało wykonać na przykład z kolorowego papieru, bibuły, suchego makaronu czy starych gazet pomysłowe ozdoby, które zawiesimy następnie na drzwiach frontowych, w oknach lub nad kominkiem. Dysponując pewnymi umiejętnościami manualnymi oraz posiadając ciekawy i niebanalny pomysł warto też zrobić samodzielnie piękny, odświętny stroik na stół.

Nieodłącznym elementem Bożego Narodzenia jest przede wszystkim tradycyjne drzewko. Z powodzeniem więc możemy zrobić efektowny stroik w formie choinki z wykorzystaniem na przykład masy silnej, suszonych owoców lub aromatycznych, domowych pierników i lukrowanych ciasteczek. Ciekawym pomysłem będzie też niewątpliwie wykonanie makaronowej choinki na tekturowym stożku. Poszczególne elementy najlepiej łączyć gorącym klejem, zaś po jego wyschnięciu warto pomalować całość wybranymi kolorami farb plakatowych.

Innym pomysłem na bożonarodzeniowy stroik, odpowiedni do udekorowania wigilijnego stołu może się okazać przygotowanie ozdoby w fantazyjnym pojemniku, na przykład w szklanym flakonie lub ceramicznej doniczce. Stojący stroik na stół można zatem zrobić z choinowych gałązek, siana lub słomy, ozdabiając go na koniec bombkami lub zawieszkami z orzechów czy masy papierowej. W podobny sposób możemy również zrobić leżący wieniec świerkowy i umieścić wewnątrz niego ozdobną świeczkę.

Pomysłową dekoracją świątecznego stołu okaże się niewątpliwie także stylowy wieniec z szyszek, które po połączeniu w owalną lub kolistą formę można dodatkowo pomalować srebrną czy złotą farbą. Wewnątrz takiej oryginalnej i ekologicznej ozdoby można też z powodzeniem umieścić wykonaną z marszczonej krepiny, kolorowego papieru lub cienkiej bibuły gwiazdę betlejemską lub pomysłową świeczkę. Pamiętajmy jednak, aby pod wieńcem położyć kawałek tektury lub kartonu, co zapobiegnie pobrudzeniu obrusa kapiącym woskiem.

Udostępnij na:
0
0